Tatlı Dillim filmi nerede çekildi / çevrildi, Tatlı Dillim filmi ne zaman çekildi, oyuncuları kim?

Televizyon ekranlarında yayınlanan Tatlı Dillim filminin çekildiği yer ve köy ile filmin oyuncu kadrosu ve çekim tarihi soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 27.06.2020, 13:59 10.05.2021, 19:52
Tatlı Dillim filmi nerede çekildi / çevrildi, Tatlı Dillim filmi ne zaman çekildi, oyuncuları kim?

Show TV ekranlarında izleyici ile buluşan Tatlı Dillim filminin çekildiği yer ve köy ile Tatlı Dillim filminin oyuncu kadrosu ve çekim tarihi araştırılmaya devam ediyor. Tatlı Dillim filmi nerede çekildi / çevrildi? Tatlı Dillim filmi ne zaman çekildi? Tatlı Dillim filmi oyuncuları kim? Soruları yanıt buldu. Yönetmen ve yapımcısı Ertem Eğilmez, senaristi Sadık Şendil olan ve filmin başrollerini Tarık Akan ile Filiz Akın paylaşıyor. Aynı zamanda Kemal Sunal’ın rol aldığı ilk sinema filmi olma özelliği de olan Tatlı Dillim filmi Arzu Film tarafından hazırlandı. Müziklerini Neşet Ertaş’ın bestelediği, Selda Bağcan’ın seslendirdiği komedi ve duygusal tarzdaki filmde İstanbullu zengin bir ailenin çocuğu olan Ferit’in ve köy öğretmeni olan Emine’nin hikayesi ekrana geliyor. Yeşilçam’ın en güzel örneklerinden olan Tatlı Dillim filminin merak edilen çekim yerleri ve filmin hangi yıl çekildiği ile oyuncu kadrosu ortaya çıktı.

delisin filmi nerede çekildi kaç yılında

TATLI DİLLİM FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ / ÇEVRİLDİ?

Yeşilçam’ın en güzel filmleri arasında yer alan Tatlı Dillim filmi İstanbul Arnavutköy’de ve Bolu ilinde çekildi. Tatlı Dillim filmi İstanbul’un Arnavutköy ilçesine bağlı Boğazköy köyünde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü ile Bolu kırsalında ve Bolu Koru Otel’de yapıldı.

TATLI DİLLİM FİLMİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Yeşilçam’ın unutulmaz yapımlarından olan Tatlı Dillim filmi 1972 yılında çekildi. Filmin çekimlerinin aynı yıl içinde tamamlandığı ve 1 Kasım 1972 tarihinde de vizyona girdiği biliniyor.

hababam sınıfı nerede çekildi müzesi nerede

TATLI DİLLİM FİLMİ OYUNCULARI KİM?

  • Tarık Akan (Ferit)
  • Filiz Akın (Emine)
  • Halit Akçatepe (Çoban)
  • Metin Akpınar (Metin)
  • Zeki Alasya (Antrenör)
  • Hulusi Kentmen (Ferit'in Babası)
  • Münir Özkul (Muhtar Hasan)
  • Kemal Sunal (Basketbolcu)

canım kardeşim filmi ne zaman nerede çekildi

Yorumlar (1)