Tosun Paşa filmi nerede çekildi çöl sahnesi çekildiği yer, hangi hamamda çekildi, oyuncuları kim, Yeşil Vadi nerede?

Televizyon ekranlarında yayınlanan Tosun Paşa filminin çekim yeri, oyuncu kadrosu ve filmde yer alan Yeşil Vadi’nin nerede olduğu soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 08.07.2020, 20:03 13.06.2021, 20:58
Tosun Paşa filmi nerede çekildi çöl sahnesi çekildiği yer, hangi hamamda çekildi, oyuncuları kim, Yeşil Vadi nerede?

Kartal Tibet’in yönetmen koltuğunda oturduğu 1976 yılı yapımı Tosun Paşa filminin çekim yeri, Yeşil Vadi’nin nerede olduğu ve filmin oyuncu kadrosunda kimlerin olduğu merak ediliyor. Tosun Paşa nerede çekildi? Tosun Paşa’nın çekildiği yer neresi? Tosun Paşa filmindeki Yeşil Vadi neresi? Tosun Paşa oyuncuları kim? Sorularının yanıtı ortaya çıktı. Ertem Eğilmez’in yapımcı olduğu, başrollerde Kemal Sunal, Şener Şen, Müjde Ar, Adile Naşit ve Ayşen Gruda’nın yer aldığı film Arzu Film tarafından çekildi.

Kemal Sunal’ın en çok izlenen filmlerinden olan ve tekrar tekrar izlenmesine rağmen güldürmeye devam eden Tosun Paşa filminde Tellioğlu Ailesi ile Seferoğlu Ailesi’nin mücadelesi konu ediliyor. Yeşil Vadi’yi elde etmeye çalışan iki aile türlü oyunlarla vadiyi ele geçirmeye çalışıyor. Tellioğlu ailesinin konağında uşak olan Şaban’ın Tosun Paşa kılığına girmesi ve gerçek Tosun Paşa’nın ortaya çıkması ile işler sarpa sarıyor. IMDB listelerine üst sıralardan giren, tüm zamanların en komik Yeşilçam filmlerinden olan ve televizyon ekranlarında izleyici ile buluşan Tosun Paşa filmine dair merak edilenler haberimizde yer alıyor.

çiçek abbas filminin çekildiği yer neresi hangi semtte çekildi ne zaman

TOSUN PAŞA NEREDE ÇEKİLDİ?

Yeşilçam’ın komedi filmlerinden olan Tosun Paşa filmi İstanbul’un Sarıyer ve Beykoz ilçesinde çekildi. Filmin çekimlerinin 4 farklı yerde yapıldığı biliniyor. Konak çekimleri Beykoz’da bulunan Hidiv Kasrı ile Küçüksu Göksu Kasrı’nda yapıldı. Dış mekan çekimleri Sarıyer’de bulunan Emirgan Korusu’nda yapıldı. Filmde yer alan çöl sahnelerinin çekimleri ise yine Sarıyer’e bağlı Kilyos’ta gerçekleşti.

TOSUN PAŞA YEŞİL VADİ NERESİ?

Tosun Paşa filmindeki Yeşil Vadi İstanbul’un Kemerburgaz ilçesine bağlı Ağaçlı Köyü’dür. Ağaçlı Köyü’nün sınırları içinde bulunan bir bölge Yeşil Vadi adıyla Tosun Paşa filminin senaryosuna dahil edilmiştir.

hababam sınıfı ne zaman nerede çekildi müzesi nerede

TOSUN PAŞA OYUNCULARI KİM?

 • Kemal Sunal (Şaban / Sahte Tosun Paşa)
 • Müjde Ar (Daver Bey’in Kızı Leyla)
 • Şener Şen (Tellioğlu Lütfü)
 • Adile Naşit (Tellioğlu Adile)
 • Ayşen Gruda (Tellioğlu Zekiye)
 • Bilge Zobu (Merasim Kıtası Kumandanı)
 • Günfer Feray (Tellioğullarının kızı)
 • Mete Sezer - Daver Bey
 • Zihni Göktay (Ruhi)
 • Ergin Orbey (Vehbi)
 • Oktar Durukan (Hakiki Tosun Paşa)
 • Akil Öztuna (Akil  - Tellioğullarının Babası)

Tosun Paşa filminin oyuncu kadrosunda ayrıca yer alan oyuncular ve oynadıkları karakterler şunlardır; İhsan Bilsev (Mülayim), Tuncay Gürel (Bekir - küçük enişte), Oya Aydonat (Tellioğullarının kızı), Filiz Toprak (Tellioğullarının kızı), Sıtkı Akçatepe (Sıtkı - Seferoğullarının Babası), Hikmet Gül (Rukiye), Cevdet Arıkan (Suphi), Tevfik Şen (Seferoğlu), Ata Saka (Seferoğlu)

salako filminin çekildiği köy nerede çekildi ne zaman

Yorumlar (0)