Volkan Konak aslen nereli, evli mi, eşi kim, kaç çocuğu var, kilosu ve boyu kaç?

Sanatçı Volkan’ın memleketi, kiminle evli olduğu, çocukları ve kaç kilo olduğu ile hayatına dair merak edilen soruların yanıtları ortaya çıktı.

TV - Magazin 25.06.2021, 19:04 25.06.2021, 20:00
Volkan Konak aslen nereli, evli mi, eşi kim, kaç çocuğu var, kilosu ve boyu kaç?

Televizyon ekranlarına Kuzeyin Oğlu Volkan Konak adlı program ile dönüş yapan sanatçı Volkan Konak’ın hayatına dair detaylar merak ediliyor. Volkan Konak aslen nereli, evli mi, eşi kim, kaç çocuğu var, kilosu ve boyu kaç? sorularının yanıtları araştırılıyor. 27 Şubat 1967 tarihinde Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya gelen 54 yaşındaki sanatçı, 1993 yılından günümüze, tanınan sanatçılar arasında yer aldı. Karadeniz müziğinin öncü isimlerinden olan Volkan Konak, gitar, bağlama ve kemençe çalıyor. Aynı zamanda kendi söz ve müziğini hazırladığı eserleri de seslendiren usta isim, 2006 yılında çıkardığı Mora adlı albümü ile altın plak ödülünün sahibi olmuştu.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Maçka’da tamamlayan, 1983 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’na giren Volkan Konak, 1988 yılında bu eğitimini tamamladı ve aynı yıl Halk Müziği üzerine master eğitimine başlayıp, bu eğitimini de 1991 yılında tamamladı. Müzik kariyerine 1989 yılında başlayan ve Maçka yöresinde yaptığı derleme çalışmalarını topladığı Suların Horon Yeri adlı ilk albümünü piyasaya süren sanatçı, sonraki yıllarda ise beste çalışmalarına ağırlık verdi. Usta şairlerin şiirlerini besteledi ve bu tarzı ile daha geniş kitleler tarafından tanındı.

Karadeniz müziğini evrensel müzik formaları ile buluşturarak özgün bir yapıda yeniden şekillendiren sanatçı, Efulim adını verdiği albümü 1993 yılında çıkardı. Kanserden babası dahil birçok yakınını kaybeden ve bunun acısını devamlı içinde duyan Volkan Konak, sözlerini ablası Nuran Bahçekapılı'nın yazdığı "Cerrahpaşa" adlı eserini babası için bestelemiştir.

Volkan Konak

Volkan Konak aslen nereli?

Sanatçı Volkan Konak aslen Trabzon Maçkalıdır. 1967 yılında Maçka’ya bağlı Yeşilyurt Köyü’nde doğan sanatçı, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Besteci ve söz yazarı kimliğinin yanı sıra şiirsel yönü de olan Volkan Konak'ın birçok şiiri mevcuttur. Konserlerinde şarkılarının yanı sıra birçok şairden şiirler de okuyan Volkan Konak, anlattığı esprili hikâyeleriyle de izleyenlerinin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Volkan Konak evli mi?

Sanatçı Volkan Konak evlidir. Verdiği bir röportajda canı sıkıldıkça çocuk yaptığını kaydeden sanatçı, 24 yıldır aynı kadına aşık olduğunu, 6 aylık bir kızının olduğunu dile getirmişti.

Volkan Konak eşi kim?

Sanatçı Volkan Konak’ın eşi Selma Konak’tır. Ekranlardan uzak bir yaşam sürmeyi tercih eden Selma Konak’ın hayatına dair detay yok.

hadise aslen nereli, gerçek yaşı, boyu kaç, burcu ne

Volkan Konak kaç çocuğu var?

Volkan Konak ile Selma Konak çiftinin 3 çocuğu var. Sanatçı Volkan Konak, Şimal, Derin ve Volkan adını taşıyan çocuklarının fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşıyor. Sanatçının ayrıca kardeşlerinin isimleri şöyledir; Lokman Konak, Nuran Bahçekapılı, Nazlı Yavuz, Saadet Yolsal, Nuriye Yavuz, Dilek Öztürk.

Volkan Konak boyu ve kilosu kaç?

Sanatçı Volkan Konak’ın boyu 1.73 cm’dir. Volkan Konak’ın kilosu 85’dir.

saba tümer aslen nereli, evli mi, boyu kaç

Yorumlar (0)