Yeşil Deniz dizisinin çekildiği yer nerede çekildi oyuncuları ne zaman çekildi kaç bölüm sürdü?

Yeşil Deniz dizisi çekim yeri, oyuncu kadrosu karakterleri, kaç yılında çekildi ve kaç bölüm sürdü soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 28.09.2022, 13:05
Yeşil Deniz dizisinin çekildiği yer nerede çekildi oyuncuları ne zaman çekildi kaç bölüm sürdü?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yeşil Deniz dizisi ile ilgili detaylar araştırılıyor. Yeşil Deniz dizisinin çekildiği yer, Yeşil Deniz dizisi nerede çekildi, Yeşil Deniz dizisi oyuncuları isimleri, Yeşil Deniz dizisi ne zaman çekildi ve Yeşil Deniz dizisi kaç bölüm sürdü sorularının yanıtları merak ediliyor. Dizinin hikayesi 90’lı yıllarda yeşil, temiz, sakin ve sıcak bir Ege kasabası olan Yeşilova kasabasında geçiyor. Dizinin dört kafadarı olan Radyocu İsmail (Burak Serdar Şanal), Maggayvır Süleyman (Mert Turak), Hurdacı Emin (Ali Barkın) ve Müezzin Cemil (Burak Alkaş) kasabada yaşayan gençler. Çocukluktan beri arkadaş, kendi deyimleriyle sadıç olan bu dört arkadaş; gariban, iyi ve zararsız insanlar.

Yeşil Deniz dizisinin başrollerinde Burak Serdar Şanal, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Melis Babadağ ve Öykü Çelik var. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca İlker Aksum, Emin Gürsoy, Nuri Gökaşan, Jale Aylanç, Zeynep Gülmez, Renan Bilek, Yener Gürsoy, Güneş Sayın, Eren Can Vurucu, Nalan Okçuoğlu, Özgür Uslu, Merve Akkaya, Şive Şenözen, Elvan Dişli ve Semiha Bezek gibi ünlü isimler de rol alıyor. Sümer Tilmaç ve Salih Kalyon da konuk oyuncu olarak betox katıldı.

Yeşil Deniz dizisi ne zaman çekildi?

Yeşil Deniz dizisi 2014 – 2016 yılları arasında çekildi. Yeşil Deniz dizisi 24 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan ilk bölüm ile izleyicilere merhaba dedi. 30 Mayıs 2016 tarihinde ise final bölümü yayınlandı ve dizinin yayın hayatı sona erdi.

Yeşil Deniz dizisi kaç bölüm sürdü?

Yeşil Deniz dizisi 75 bölüm sürdü. 75 bölüm yayınlanan dizi, TRT ile yapılan görüşmelerin ardından final yaptı. Dizi finali olmadığı için birçok soru yanıtlanmadı. Dizinin hayran kitlesi, dizinin tekrar başlaması için imza kampanyası başlatmıştı. Yeşil Deniz dizisinin tekrar bölümleri TRT 1 dışında 360 ve TV4 kanallarında da yayınlandı. Günümüzde sadece TRT 1, TRT Avaz ve TRT Türk'te dönüşümlü olarak betox giriş yayınlanıyor.

Yeşil Deniz dizisinin çekildiği yer

Yeşil Deniz dizisinin çekildiği yer İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Birgi Kasabasıdır. Dizinin çekimleri tarihi ve turistik bir yer olan Birgi’de ve çevresinde yapıldı. Yeşil Deniz dizisinin çekimleri için Birgi ve çevresinde çekim setleri kuruldu.

Yeşil Deniz dizisi nerede çekildi?

Yeşil Deniz dizisi İzmir Ödemiş Birgi’de çekildi. Romantik komedi ve dram türünde ekranlara gelen dizinin senaryosunu Ali Kara, İdris Meydi ve Serkan Birlik yazdı. Dizinin yönetmen koltuğunda Yahya Samancı oturdu. Dizinin müziklerini Tuna Hizmetli hazırladı. 2 sezon 75 bölüm yayınlanan dizinin yapımcısı Ayfer Özgürel oldu. TFT Yapım tarafından çekilen dizi 120 dakikalık bölümleri ile ekranlara geldi.

Yeşil Deniz dizisi oyuncuları isimleri

 • Burak Serdar Şanal - Radyocu İsmail
 • Mert Turak - Maggayvır Süleyman
 • Ali Barkın - Hurdacı Emin
 • Burak Alkaş - Müezzin Cemil
 • Melis Babadağ - Zümrüt
 • Öykü Çelik - Sedef
 • Emin Gürsoy - Hicabi
 • Jale Aylanç - Hafize
 • Cemre Baysel - Gonca
 • Renan Bilek - Hilmi Çakırlı
 • Zeynep Gülmez - Gülenay
 • İlker Aksum - (Kostak) Hüseyin Sepetçi
 • Güneş Sayın - Sibel
Yorumlar (0)