Kemal Sunal’ın efsane filmlerinden olan Üç Kağıtçı filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. İzleyenleri kahkahaya boğan ve eskimeyen filmlerden olan yapımın çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Üç Kağıtçı filminin çekildiği yer nerede, Üç Kağıtçı filmi nerede çekildi, Üç Kağıtçı filmi kaç yılında çekildi, Üç Kağıtçı filmi konusu ne, Üç Kağıtçı filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncuları arasında Rıfkı rolü ile Kemal Sunal, Nuriye rolü ile Ülkü Özen, Satılmış Ağa rolü ile Ali Şen, Armutlulu Hasan rolü ile Turgut Özatay, Sabri Amca rolü ile Nizam Ergüden, Kahveci Rıza rolü ile Reha Yurdakul ve Mustafa rolü ile Hakkı Kıvanç yer alıyor.

Üç Kağıtçı filminde, Kemal Sunal’ın canlandırdığı Rıfkı karakteri, ölen babasının mallarını satmak için Almanya’dan köyüne döner. Ancak babasından kalan malları Sabri üzerine geçirmiştir. Romatizmadan dolayı yağmurun ne zaman yağacağını tahmin eden Rıfkı, bir anda kerametli bir adam gibi görünmeye başlar ve belediye başkanlığına kadar uzanan bir yola girer. Bu yolda komedi devam eder ve daha sonra Rıfkı her şeyi anlatır. Üç Kağıtçı filminin çekildiği yer nerede, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi şehirde çekildi, ne zaman çekildi, hikayesi ne, oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları haberimizde betteyim yer alıyor.

Recep İvedik 3 filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu Zeynep kim? Recep İvedik 3 filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu Zeynep kim?

Üç Kağıtçı filmi kaç yılında çekildi?

Üç Kağıtçı filmi 1981 yılında çekildi. 1981 yılının Ekim ayında sinemalarda izleyici ile buluşan film, televizyon kanallarında yayınlanmaya ve izleyenleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Filmin senaryosunu, aynı zamanda yönetmen koltuğunda da oturan Natuk Baytan yazdı.

Üç Kağıtçı filmi nerede çekildi?

Üç Kağıtçı filmi İstanbul Sarıyer’de çekildi. Filmin çekimleri Sarıyer ilçesine bağlı Zekeriyaköy’de yapıldı. Sarıyer’in en eski köylerinden biri olan Zekeriyaköy’ün yanı sıra, filmin çekimleri Sarıyer’e bağlı Bahçeköy ve Gümüşdere’de de yapıldı. Bu bölgede çekimler tamamlanarak film seyirciyle buluştu.

Kolpaçino filminin çekildiği yer nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu Kolpaçino filminin çekildiği yer nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu

Üç Kağıtçı filminin çekildiği yer nerede?

Üç Kağıtçı filminin çekildiği yer İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Zekeriyaköy’dedir. Filmin çekimleri Zekeriyaköy ve çevresinde yapılmıştır. Filmin yapımcısı Yahya Kılıç’tır. Filmin müziklerini Selahattin Durmaz hazırlamıştır. Cumhur Film tarafından komedi güldürü türünde çekilen film, büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Üç Kağıtçı filmi konusu ne?

Üç Kağıtçı filminde, ölen babasının mallarını satmak için Almanya'dan köyüne dönen Rıfkı tesadüfler sonucu bir ermişe dönüşür. Yağmur duasına çıkan köylüler için yağmur yağdırır, üfürükçülük yapar, evde kalmış kızların kısmetini açar. Bu arada Belediye Reisi seçimlerine adaylığını koyar. Film 95 dakika betteyim giriş sürüyor.

Ölümlü Dünya filmi nerede çekildi konusu ne kadar izlendi gişe hasılatı oyuncu kadrosu Ölümlü Dünya filmi nerede çekildi konusu ne kadar izlendi gişe hasılatı oyuncu kadrosu

Üç Kağıtçı filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Kemal Sunal - Rıfkı
 • Ülkü Özen - Nuriye
 • Ali Şen - Satılmış Ağa
 • Turgut Özatay - Armutlulu Hasan
 • Nizam Ergüden  - Sabri Amca
 • Reha Yurdakul - Kahveci Rıza
 • Hakkı Kıvanç - Mustafa
 • Arap Celal - Köylü
 • Zeki Sezer - Belediye Memuru Zeki
 • Muhteşem Durukan - Durmuş
 • Zehra Uçar - Raziye
 • Renan Fosforoğlu - Ahmet Efendi

Üç Kağıtçı filminin oyuncuları arasında ayrıca şu isimler var; Yadigar Ejder – Hamza, Zeki Alpan - Arif Efendi, Haydar Karaer – Bakkal, Ahmet Turgutlu – Kasap, Ayten Koçak ve İsmail Cavcı – Muhsin.

Kutsal Damacana filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Kutsal Damacana filmi nerede çekildi konusu ne kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri