Dünya sinemasının en popüler filmlerinden olan Affedilmeyen filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Orijinal adı Unforgiven olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Unforgiven Affedilmeyen filmi nerede çekildi, Unforgiven Affedilmeyen filmi kaç yılında çekildi, Unforgiven Affedilmeyen filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim, Unforgiven Affedilmeyen filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerini William Munny rolü ile Clint Eastwood, Little Bill Daggett rolü ile Gene Hackman ve Ned Logan rolü ile Morgan Freeman paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Richard Harris, Jaimz Woolvett, Saul Rubinek, Frances Fisher, Anna Levine, David Mucci ve Rob Campbell rol alıyor. Filmde, eskiden acımasız, çılgın bir katil olan William Munny, eşinin vefatından sonra artık tüm zamanını küçük barakasında çocuklarına bakarak geçirmektedir. Ta ki, The Schofield Kid ismindeki genç onu ziyarete gelene kadar. Big Whiskey kasabasındaki kadınların koyduğu ödülün haberini genç adamdan alan Munny ilk başta bu teklifi kabul etmez ama daha sonra fikrini değiştirecektir. Unforgiven Affedilmeyen filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri oyuncuları isimleri nedir, konusu ne sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde psvbet yer alıyor.

John Wayne El Dorado filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda? John Wayne El Dorado filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Unforgiven Affedilmeyen filmi kaç yılında çekildi?

Unforgiven Affedilmeyen filmi 1992 yılında çekildi. Western türünde çekilen film 7 Ağustos 1992 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girdi. 131 dakika süren film 14,4 milyon dolar bütçe ile çekildi ve büyük bir gişe başarısı elde ederek 159 milyon dolar hasılat elde etti. Filmin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda yapımcısı olan ve başrolünde de oynayan Clint Eastwood oturuyor. Clint Eastwood’un Western türünün hala yaşadığını ispatlarcasına çektiği Affedilmeyen filmi, 90’lı yılların en önemli filmlerden biri olarak kabul edilmektedir. Ustanın yönetmenlik kariyerine damgasını vuran film, Eastwood’a bir de yönetmenlik Oscar’ı getirmiştir.

Unforgiven Affedilmeyen filmi konusu ne?

Unforgiven Affedilmeyen filmi, yıllar önce silahlarını kaldırıp çiftçiliğe dönen yaşlı haydut ve katil William Munny'nin son bir iş daha kabul etmesiyle başına gelenleri konu alır. Şiddetin çirkin yönlerini ve Eski Batı miti ile yüzleşen bir kara Western olan filmde, Little Bill Dagett, sadistik eğilimleri olan, tavizsiz ve diktatör bir şerif olarak karşımıza çıkıyor. Egemen olduğu küçük bir kasabayı yaşanmaz bir hale getiriyor. Bir gün adaleti uygulamayı bütünüyle reddettiğinde, eski bir silahlı soyguncu olan Will Munny, artık sessiz kalamayacağını ortaya koyuyor. İntikam Will, Will’in eski partneri ve genç bir adamın ellerinden geliyor.

Johnny Guitar filmi kaç yılında çekildi konusu ne hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Johnny Guitar filmi kaç yılında çekildi konusu ne hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Unforgiven Affedilmeyen filmi nerede çekildi?

Unforgiven Affedilmeyen filmi Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Kanada’da çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü için Kanada Alberta’da çekim setleri kurulurken, filmin bir bölümü için ise Kaliforniya Sonora’da çekim setleri kuruldu. Filmin çekimleri Alberta ve Kaliforniya’da yapıldı. Filmin senaryosunu David Peoples hazırladı. Malpaso Productions tarafından çekilen ve Warner Bros. tarafından dağıtılan filmin müziklerini Lennie Niehaus hazırladı. Clint Eastwood, Unforgiven filmini, vefat eden yönetmenleri ve mentorları Don Siegel ve Sergio Leone'ye adamıştır. Affedilmeyen filmi En İyi Film, En İyi Yönetmen (Clint Eastwood), Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu (Gene Hackman) ve En İyi Kurgu olmak üzere dört dalda Oscar Ödülü kazanmıştır. Clint Eastwood kendi performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi ama ödülü Kadın Kokusu filmindeki performansıyla Al Pacino kazandı.

Unforgiven Affedilmeyen filmi hangi kanalda oynuyor?

Unforgiven Affedilmeyen filmi TV8 kanalında oynuyor. Film 2 Temmuz Pazar günü saat 10.00’da ve aynı günün gecesi saat 00.15’te TV8 ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. TV8 ekranlarında her hafta sonu en iyi western ve kovboy filmleri yayınlanmaya devam ediyor. 2 saat 11 dakika süren Affedilmeyen filmi, 2004 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından, kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir. Amerikan Film Enstitüsü'nün hazırladığı AFI'nın 100 Yılı 100 Film listesinde 1998'de 98., 2007'de 68. sırada yer almıştır. Cimarron (1931) ve Kurtlarla Dans (1990) filmlerinden sonra En İyi Film dalında Oscar kazanan üçüncü Western tarzı psvbet giriş filmdir.

Kasabadaki Yabancı nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu hangi kanalda konusu ne? Kasabadaki Yabancı nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncu kadrosu hangi kanalda konusu ne?

Unforgiven Affedilmeyen filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Clint Eastwood - William "Will" Munny
 • Gene Hackman - Little Bill Daggett
 • Morgan Freeman - Ned Logan
 • Richard Harris - English Bob
 • Jaimz Woolvett - The Schofield Kid
 • Saul Rubinek - W. W. Beauchamp
 • Frances Fisher - Strawberry Alice
 • Anna Levine - Delilah Fitzgerald
 • David Mucci - Quick Mike
 • Rob Campbell - Davey Bunting
 • Anthony James - Skinny Dubois
 • Tara Frederick - Little Sue
 • Beverley Elliott - Silky
 • Liisa Repo-Martell - Faith
 • Josie Smith - Crow Creek Kate
 • Shane Meier - William Munny Jr.

Yedi Silahşörler filmi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor 7 Silahşörler oyuncuları isimleri Yedi Silahşörler filmi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor 7 Silahşörler oyuncuları isimleri