Fatih böcek ilaçlama yöntemleri arasında jel ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama gibi pek çok farklı yöntem bulunur. Böcek ilaçlama yöntemlerinin birbirinden farklı olmasını sağlayan en önemli etken böceklerin türü ve özelliklerini itibari ile birinden farklı olmasıdır. Böcek ile ilgili yaşadığınız herhangi bir problem de uzman ekip tarafından güvenilir bir hizmet alırsanız hangi yöntemin sizin ve karşılaştığınız böcek türü için en uygun olduğuna kolaylıkla karar verilebilir.

Kokusuz İlaçlama Yöntemi Nedir?

Fatih böcek ilaçlama yöntemleri arasında bulunan kokusuz ilaçlama özellikle haşere ve kemirgen gibi böceklerin ilaçlanması esnasında kullanılır. İsminden de anlaşılacağı üzere herhangi bir kokuya sahip olmaması uygulama sonrasında ev ya da ofis gibi ortamların derhal kullanılabilmesini sağlar. Bu açıdan avantajlı bir yöntem olan ancak her böcek için uygun olmayan kokusuz ilaçlama yöntemi, profesyonel ekipler tarafından farklı ilaçlar kullanılarak yapılır.

Kışın soğuk havada dışarı çıkmak ya da evde hasta olan birinin olması evi terk etmeye imkansız hale getirebilir. Bu gibi durumlarda tercih edilen kokusuz ilaçlama yöntemi evde bulunan diğer insanların herhangi bir sağlık sorunu ya da rahatsızlık yaşamalarına yol açmaz. Dolayısıyla kesinlikle avantajlı bir sistemdir ve yapılırken mekanı kapatmaya gerek kalmaz. Özellikle evde bulunan böcek problemi daha az miktarda ise dolayısı ile kokusuz ilaçlama yöntemi ile önüne geçilebilecek durumdaysa mutlaka bu yöntem tercih edilir ve böcek probleminin üstesinden gelinir.

Kokulu İlaçlama Yöntemi Nedir?

Kapalı ortamlarda meydana gelen ve insan sağlığını tehdit eden böcek probleminin üstesinden gelebilmek adına kullanılan farklı yöntem ve ilaçlar bulunur. Ancak böcekler ya da böcek ilaçlama yöntemleri ile ilgili herhangi bir bilgi sahibi olmadığınız taktirde bu yöntemleri tek başınıza izlemeniz kesinlikle doğru olmaz. Bu gibi bir problem yaşamamak adına profesyonel destek almalı ve meydana gelen böceklenme probleminin kısa süre içerisinde ortadan kaldırılmasını sağlamalısınız.

Kokulu ilaçlama yöntemi tüm haşerelerin kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması konusunda çok önemli bir rol oynar. Özellikle haşerelerin yoğun olduğu yerlerde mutlaka uygulanması gereken kokulu ilaçlama yöntemi püskürtme gibi sırt pompası veya motorla sis dumanı şeklinde gerçekleşen bir yöntemdir.

Fatih böcek ilaçlama ekibi tarafından verilen ve profesyonel olarak ele alınan kokulu ilaçlama yöntemi esnasında kapı ve pencerelerin kapatılması, mutfak eşyaları hepsi ortadan kaldırılması gerekir. Bu uygulama esnasında açıkta yiyecek ve içecek bulunmamalı, kokulu ilaçlama esnasında insan veya hayvanların dışarıya çıkması önemlidir. İlaçlanan yerin 2- 3 saat kadar kapalı kalması ve ardından 1-2 saat kadar havalandırılması gerekir. Böylelikle kapalı ortam tamamen temizlenir ve ilaçlamanın istenmeyen etkilerinden arındırır. Ancak kokulu böcek ilaçlama yöntemi esnasında içeride bir hayvan ya da insan bulunursa gazlı hava sebebiyle zehirlenme meydana gelebilir. Dolayısıyla bu ilaçlama yöntemi esnasında mutlaka kurallara uymak gerekir.