Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan Uzun Hikaye filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. Filmin yayın ve çekim detayları araştırılıyor. Uzun Hikaye filmi nerede çekildi, Uzun Hikaye filmi kaç yılında çekildi, Uzun Hikaye filmi konusu ne, Uzun Hikaye filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncuları arasında Bulgaryalı Ali rolünde Kenan İmirzalıoğlu, Münire rolünde Tuğçe Kazaz, Emin Efendi rolünde Altan Erkekli, Tren Şefi rolünde Güven Kıraç, Şeref rolünde Zafer Algöz, Okul müdürü rolünde Cihat Tamer, Savcı rolünde Mahir Günşiray, Kamil Zeki Bey (Belediye Başkanı) rolünde Mustafa Alabora yer alıyor. Filmin ünlüler geçidi olan oyuncu kadrosunda ayrıca Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ, Ushan Çakır, Damla Sönmez, Erkan Avcı, Sait Genay, Osman Alkaş, Şener Kökkaya ve İsmail Hakkı Ürün var.

Uzun Hikaye filminde, Bulgar Ali küçük yaşta yetim kaldıktan sonra Pehlivan dedesi Süleyman ile Bulgaristan'dan Türkiye'ye gelen bir Balkan göçmenidir. Ali'yi dedesi mert ve eşitliğe inanan bir insan olarak büyütür. Delikanlılık yıllarında aşık olduğu Münire'yi ailesi ona vermeyince kaçıran Ali'nin hayatı bundan sonra sevdiği kadınla birlikte tren istasyonlarını arasında kasaba kasaba gezip, nerede tutunabilirse orada yaşayarak geçer. Bu arada Mustafa adında bir de oğulları olur. Geçimini daktilo bilgisi, katiplik, muhasebe kaydı tutma gibi işlerle kazanan Sosyalist lakaplı Ali haksızlığa katlanamayan kişiliği nedeniyle, en basit eşitlik istediği kasabadan dahi bencil ve çıkarcı insanların kumpası nedeniyle kovulur. Uzun Hikaye filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, hikayesi ne anlatıyor, oyuncuları isimleri nedir, hikayesi gerçek mi sorularının yanıtları haberimizde rexbet yer alıyor.

Tüm zamanların en iyi filmleri gelmiş geçmiş en iyi başyapıt filmler listesi Tüm zamanların en iyi filmleri gelmiş geçmiş en iyi başyapıt filmler listesi

Uzun Hikaye filmi kaç yılında çekildi?

Uzun Hikaye filmi 2012 yılında çekildi. Dram, macera ve romantik türleri ile çekilen yapım 12 Ekim 2012 tarihinde sinemalarda vizyona girerek sinemaseverler ile beyazperdede buluştu. 34 hafta vizyonda kalan film 725 bin 518 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve 6 milyon 746 bin 225 TL gişe hasılatı elde etti. Filmin yönetmen koltuğunda Osman Sınav oturuyor. Filmin Mustafa Kutlu’nun kitabından uyarlamasını Taner Özbel yaptı ve uyarlama senaryosunu Yiğit Güralp yazdı.

Uzun Hikaye filmi nerede çekildi?

Uzun Hikaye filmi Kütahya, Adapazarı, Ayvalık, Altınoluk ve Cumalıkızık ve Bursa’da çekildi. Çekimler 2012 yılının Mart ayında başladı ve çekimler 8 haftada tamamlandı. 65 oyuncu ve 450’ye yakın figüranın rol aldığı filmin çekimleri için farklı şehirlerde ve mekanlarda çekim setleri kuruldu. Filmin çekim ekibi 80 kişiden oluştu. Filmin müziklerine Ulaş Özdemir imza attı. Efsane yapım, Sinegraf ve Şafak Film tarafından çekilmiştir ve Türk sinemasının iddialı yapımları arasında yerini almıştır.

Uzun Hikaye filmi konusu ne?

Uzun Hikaye filminde, 1940'lı yıllarda dedesiyle birlikte Bulgaristan'dan göç ederek İstanbul Eyüpsultan'a yerleşen Bulgaryalı Ali'nin hikâyesi anlatılıyor. İstanbul'a göç ettikten yaklaşık 10 yıl sonra delikanlılık çağına giren Ali ikamet ettiği Eyüp'teki bir sinemacının kızı olan Münire'ye aşık olur ve birlikte kaçarlar. Ali'nin eşitlik ve adaleti tutkulu bir şekilde sevmesi nedeniyle, Münire ve Ali oğulları Mustafa ile birlikte demiryolları boyunca, her gittikleri yerde kendilerini farklı bir macerada rexbet giriş bulurlar.

Gelmiş geçmiş en iyi Türk filmleri, en popüler iyi Türk komedi ve dram filmleri Gelmiş geçmiş en iyi Türk filmleri, en popüler iyi Türk komedi ve dram filmleri

Uzun Hikaye filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Kenan İmirzalıoğlu - Bulgaryalı Ali
 • Tuğçe Kazaz - Münire
 • Altan Erkekli - Emin Efendi
 • Güven Kıraç - Tren Şefi
 • Zafer Algöz - Şeref
 • Cihat Tamer - Okul müdürü
 • Mahir Günşiray - Savcı
 • Mustafa Alabora - Kamil Zeki Bey (Belediye Başkanı)
 • Cengiz Bozkurt - Müstahdem
 • Mustafa Üstündağ - Makasçı
 • Ushan Çakır - Mustafa (Ali'nin oğlu)
 • Damla Sönmez - Ayla
 • Erkan Avcı - Selami
 • Sait Genay - Mantocu
 • Osman Alkaş - Musa Çavuş

Uzun Hikaye filminin oyuncuları arasında ayrıca şu isimler var; Şener Kökkaya, Meriç Benlioğlu, İsmail Hakkı Ürün, Bora Koçak, Ferdi Kurtuldu, Buğra Bahadırlı, Ufuk Karaali, Melih Çardak, Taner Ölmez ve Batuhan Karacakaya.

En çok izlenen Türk filmleri, mutlaka izlenmesi gereken en iyi en popüler Türk filmleri listesi En çok izlenen Türk filmleri, mutlaka izlenmesi gereken en iyi en popüler Türk filmleri listesi