Galatasaray’ın en başarılı transferlerinden biri olan Victor Enok Nelsson’ın hayatı ve kariyerine ilişkin bilgiler fazlasıyla merak ediliyor. Victor Enok Nelsson aslen nereli, Victor Enok Nelsson hangi takımdan geldi, Victor Enok Nelsson hangi takımlarda oynadı, Victor Enok Nelsson kaç golü var? sorularının yanıtları bulundu.

Doğum tarihi 14 Ekim 1998 olan Victor Enok Nelsson Danimarka’nın Hornbaek şehrinde dünyaya gelmiştir. 24 yaşındaki başarılı futbolcu 1,84 cm boyundadır. Mevkisi stoper olan Victor Enok Nelsson, şu anda oynadığı Galatasaray kulübünde 25 numaralı formayı giymektedir.

Victor Enok Nelsson, 11 Ağustos 2021 tarihinde 7 milyon Euro bonservis bedeli ile Galatasaray’a transfer olmuş ve 5 yıllık bir sözleşme imzalamıştır. Futbolcu Victor Enok Nelsson kimdir nerelidir, istatistikleri, hangi takımlarda oynadı, hangi takımdan transfer oldu, kaç gol attı sorularının yanıtları ve deneyimli futbolcunun yaşamına dair merak edilen detaylar haberimizde concordebet yer alıyor.

Miguel Crespo aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi kaç gol attı hangi takımlarda oynadı? Miguel Crespo aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi kaç gol attı hangi takımlarda oynadı?

Victor Enok Nelsson aslen nereli?

Victor Enok Nelsson aslen Danimarkalıdır. Danimarka’nın Hornbaek şehrinde doğan Nelsson, hayatına İstanbul’da devam etmektedir. Mevki olarak stoper ve önlibero olarak oynayan 24 yaşındaki başarılı futbolcu 4 yaşından beri futbol oynamaktadır. Futbol kariyerine ilk olarak Danimarka’da babasının koçluk yaptığı Hornbaek IF takımının altyapısında başladı. Daha sonra yeteneği keşfedildi ve Nordsjaelland takımının alt yapısında oynamaya devam etti.

Victor Enok Nelsson hangi takımdan geldi?

Victor Enok Nelsson Galatasaray’a FC Copenhagen takımından geldi. FC Copenhagen ile 2019 yılında 5 yıllık bir sözleşme imzalayan oyuncu, 2021 yılında Galatasaray’a transfer edildi. FC Copenhagen’da oynadığı süre boyunca 63 Superliga maçı olmak üzere toplamda 87 maçta yer aldı. Başarılı oyuncu halen Galatasaray’da forma giymektedir. Aynı zamanda kulübe katıldıktan sonraki sezonda takımı Galatasaray ile şampiyonluğu kazandı.

Miha Zajc aslen nereli evli mi sevgilisi kim hangi takımdan geldi kaç gol attı hangi takımlarda oynadı? Miha Zajc aslen nereli evli mi sevgilisi kim hangi takımdan geldi kaç gol attı hangi takımlarda oynadı?

Victor Enok Nelsson futbol kariyeri

Victor Enok Nelsson, futbola babasının koç olarak yer aldığı Hornbaek IF’de başladı. Daha sonra ise Nordsjaelland tarafından keşfedildi ve bu kulüpte 25 Mart 2010 tarihinde dahil oldu. Nelsson, kulüpteki ilk maçına 12 Eylül 2016 tarihinde çıktı ve yedek kulübesinde başladı. Danimarka Superliga’da AGF’ye karşı oynanan maçta mağlup oldukları sırada 87. Dakikada yedek kulübesinden çıkıp oyuna dahil oldu.

İlk sözleşmesini 14 Ekim 206 tarihinde imzalayarak Nordsjaelland A takım kadrosuna katıldı. Nelsson, 2016-2017 sezonunda kulüp için toplam 23 lig maçında yer aldı. 5 Temmuz 2019 tarihinde ise ilk kulübünden FC Copenhagen’e transfer edildi. Yeni kulübünde de toplam 87 maçta yer alan Nelsson, sözleşmesinin süresi bitmeden Ağustos 2021 yılında Galatasaray’a transfer oldu. Başarılı futbolcunun Galatasaray ile 5 yıllık sözleşmesi olduğu bilinmektedir.

Victor Enok Nelsson kaç gol attı?

Victor Enok Nelsson çıktığı 224 maçta toplam 4 gol attı. Danimarka’daki milli takım kariyerinde ise 52 maça çıktı ve 2 gol attı. 2016-2019 yılları arasında Nordsjaelland takımı ile sahaya çıkan Victor Enok Nelsson, 2 gol attı. 2019-2021 sezonlarında ise Copenhagen takımı ile 63 maça çıkan Nelsson, 1 gol attı. Daha sonra Galatasaray’a transfer olan futbolcu Galatasaray’da 71 maça çıktı ve 2022-2023 sezonunda Galatasaray takımı ile şampiyon concordebet giriş oldu.

Luan Peres aslen nereli hangi takımdan geldi Luan Peres hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Luan Peres aslen nereli hangi takımdan geldi Luan Peres hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Victor Enok Nelsson hangi takımlarda oynadı?

  • 2015-2016 - FCN (altyapı)
  • 2016- 2017 - Nordsjaell. U19
  • 2019-2020 - Nordsjaelland
  • 2021-2022 - FC Kopenhag
  • 2021 - Galatasaray

Jayden Oosterwolde aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Jayden Oosterwolde aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?