Çoğu insan için iletişimin o kadar anlık olmadığı bir dünya hayal etmek zordur. Günümüzde insanlarla yalnızca anlık aramalar ve mesajlar aracılığıyla değil, aynı zamanda dünyanın herhangi bir yerindeki fiziksel varlıklarını da belirleyerek bağlantı kurmak yeterli. Kullanılan yaygın bir iletişim uygulaması, diğerlerinin yanı sıra tüm bu özelliklere izin veren WhatsApp'tır.

Buna karşılık, teknoloji ve yazılım, hedef kişi bunun farkında olsun veya olmasın, bir cihazda canlı WhatsApp izleme yapacak kadar sofistike hale geldi. Burada Eyezy ücretli mi olup olmadığını kontrol edin. WhatsApp'ı canlı konum takibini açmanın ve yapmanın birkaç yolu vardır ve bu seçeneklerden bazıları, uygulamaları indirip yükleyebileceğiniz çevrimiçi ücretsiz hesapların oluşturulmasını sağlar. Diğer durumlarda, uzaktan WhatsApp izleme ve WhatsApp kişi izleme izin vermek için kendi tarayıcınızı ve online servisiniz ile izin verebilirsiniz. Her durumda, çevrimiçi olarak mevcut olan uygulamalar veya çevrimiçi hizmetler olan farklı seçeneklere bakmadan önce, WhatsApp'ın kullanıcıları için zaten mevcut olan ücretsiz seçeneklerine bir göz atabiliriz.

WhatsApp Konum İzleme Nasıl Açılır

1. Konum Paylaşımı

2017'nin sonlarında WhatsApp, bir kişinin konumunu keşfetmenin ve izlemenin oldukça kolay bir yolunu sundu. Bu durumda, siz veya diğer kişi, özel bir sohbette veya grup sohbetinde mesajlaşma yoluyla konumları paylaşmak için uzaktan WhatsApp izlemeye sahip olabilir. Bu özellik, herkesin aynı anda konumu görebildiği grup toplantıları için oldukça kullanışlıdır.

Yapmanız gereken ilk şey, ekranın sağındaki ataş simgesine tıklayarak konumunuzu paylaşmak istediğiniz sohbeti açmaktır. WhatsApp için konum izinlerini mobil cihazınızın ayarlarından etkinleştirmek için konum simgesini seçin ve "İzin Ver" e tıklayın. Mevcut konumunuzu gösteren bir harita görüntüsü açılır ve size canlı konumunuzu paylaşma seçeneği sunulur. Gruptaki herkesin konumunuzu görebileceği konusunda bilgilendirileceksiniz. Ayrıca, konumunuzun WhatsApp izlemenin katılımcılara ne kadar süreyle yayınlanacağına dair bir zaman dilimi seçme seçeneğiniz de vardır.

2. Komut İstemi

Yalnızca WhatsApp'ın çevrimiçi sürümü, bu yöntemin kullanımı için erişim izni verir, bu nedenle bu, bilgisayarınızı açmanız ve WhatsApp kişi izleme için WhatsApp Web'i başlatmanız gerektiği anlamına gelir. Optimum performans sağlamak ve gecikmeyi engellemek için, bilgisayarınızdaki diğer tüm işletim sekmelerini kapatmanız önerilir. Bir kez daha, bulmak istediğiniz kişiyle sohbeti açmanız ve şu basit adımları izlemeniz gerekir:

  • "Kontrol", "Alt" ve "Sil" düğmelerine aynı anda basın ve Görev Yöneticisini başlatın.
  • Ardından "Çalıştır" işlevini başlatmak için "Windows" tuşuna ve "R" tuşuna aynı anda basın.
  • "cmd" yazın ve Komut İstemi'ni başlatmak için "Enter" tuşuna basın.
  • "netstat-an" komutunu yazın ve "Enter" düğmesine basın. Sohbeti açtığınız kişinin IP adresi görünecektir.
  • Bu adresi https://www.iptrackeronline.com adresinde sağlanan arama çubuğuna girin ve “Enter” a tıklayın, konumları haritada gösterilecektir.

WhatsApp Canlı Konum İzleme Nasıl Yapılır

1. Eyezy

Bu uygulama, WhatsApp kişi izleme ve WhatsApp mesajları izleme gibi özelliklere izin veren WhatsApp izleme için çok uygundur.

Gönderilen ve alınan mesajlar, paylaşılan ve saklanan videolar ve resimler dahil olmak üzere tüm WhatsApp verilerine erişebilir, ayrıca arama süreleri, tarihler ve saatler gibi bilgileri izleyebilirsiniz. Kurulum, geçerli bir e-posta ile bir hesap oluşturmanız, Eyezy'ı indirip yüklemeniz ve ardından satın almak istediğiniz paketi seçmeniz gereken 3 aşamalı bir işlemdir. Eyezy, test edebileceğiniz her şeyin mevcut farklı seçenekleri çalıştırdığı 7 günlük ücretsiz bir deneme sunar.

2. İzleme Bağlantıları

Peki, takip etmek istediğiniz kişi iş birliği yapmıyorsa ne olur? Sizin tarafınızdan biraz çaba sarf ederek, WhatsApp izleme için İzleme Bağlantılarını kullanmak etkili bir seçenek olacaktır.

Bu seçeneği kullanmak için, My3gb veya Hostgator gibi ücretsiz barındırma sunan bir sunucu bulmanız ve buradan ücretsiz bir web barındırma hesabı oluşturmanız gerekir. Barındırma hesabına giriş yapın ve "Dosya Yöneticisi" bölümüne erişin. "İzleme ZIP Dosyasını" indirin ve ardından üç dosya içeren bir klasör elde etmek için çıkartın. Daha sonra bu dosyaları şuradaki barındırma hesabınıza yüklemelisiniz: dosya yöneticisinin kök [public_html] klasörü. Bağlantıyı hedefinizin cihazına gönderin; bağlantı techhacks.my3gb.com olarak görünebilir. Kök klasör, hedeflediğiniz kişinin konumuyla ilgili bilgileri içeren log.txt dosyasını içerir.

3. Inspectlet

Son seçenek sizin için çok teknikse, izlemek istediğiniz kişiyi izlemek için WhatsApp'ı izlemek için bir uygulama veya çevrimiçi hizmet kullanma seçeneğiniz vardır. Bu, konum bilgilerine hızlı ve etkili bir şekilde erişmek anlamına gelir.

Inspectlet, tarayıcınızı kullanarak ve resmi siteleri üzerinden bir hesap oluşturarak size bu şaşırtıcı derecede basit seçeneği sunar. Giriş yaptıktan sonra, sohbette hedef kişinizle paylaşabileceğiniz bir izleme kodu alacaksınız. Gönderdiğiniz bağlantıya tıkladığında kişinin konumuna erişim elde edersiniz ve ardından Inspectlet, uzaktan WhatsApp izleme aracılığıyla diğer bilgilerle birlikte size konumunu gösterir. Ücretsiz bir sürümü vardır, ancak satın alınan her paketle birlikte özellikleri de artar. Ayrıca kararınızı vermeden önce sitelerinde mevcut demoyu deneyebilirsiniz. Basit ve sorunsuz hizmetlerinin bir parçası olarak, bu seçeneği kullanmak için herhangi bir indirme veya kurulum gerekmez.

Sonuç

WhatsApp izleme kullanmak için nedeniniz ne olursa olsun, emrinizde çok sayıda çevrimiçi seçenek vardır. Bir uygulamayı indirip yüklemek ya da kendi tarayıcınız aracılığıyla bir çevrimiçi hizmeti kullanmak ve servis sağlayıcının resmî sitesi aracılığıyla oradan doğrudan konum bilgilerine erişmek gibi erişim biçimlerine göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, bazıları diğerlerinden daha teknik ve bazıları bir bağlantıyı kopyalayıp yapıştırmak kadar kolay olan farklı yürütme yöntemleriyle birlikte gelirler. Bir uygulama seçmeye karar verirseniz, test etmek için ücretsiz sürümlerine göz attığınızdan emin olun. Herhangi bir WhatsApp kişi izleme faaliyetine girmeden önce kendi veri korumanızı sağlamak için bir platformun geçerliliğini onaylamayı unutmayın.