Yat kiralama organizasyonu neden yapılır? Yat kiralamak son dönemlerde birçok kutlama için en iyi seçenekler arasında yer almıştır. Denizin eşsiz güzelliği içerisinde ferah bir tur ve güzel bir manzara hoş vakit geçirmek için iyi bir seçenektir. Bu anlamda yat kiralama organizasyonu düzenleyen firmalar çoğunlukla şu tip etkinlikleri tercih etmektedir;

  • Doğum günü partileri
  • Yeni yıl partileri
  • Toplantı ve davetler
  • Düğün, nişan ve kına gecesi gibi evlilik kutlamaları
  • Mezuniyet baloları ve eğlenceleri

Tüm bunlar çok sayıda misafir ağırlandığında tercih edilen aktivite ve organizasyonlardır. Özellikle de yatlarda kalabalıklar için yemekli yat kiralama seçenekleri tercih edilmektedir. Çünkü yemek uzun süreli davetlerde büyük önem teşkil eder. Yatlarda eğlenceli partiler, kutlamalar, alkol kullanımı vb. hizmetlerde ekstra olarak yat kiralama bedeli içerisine eklenmektedir.

Yat Kiralama Fiyat

Yat kiralama fiyat bilgisi çeşitli acentelerde değişim göstermektedir. Örneğin yemekli yat kiralama, alkollü yat kiralama gibi seçenekler farklı fiyata tabi iken saatlik yat kiralama ve günlük yat kiralama arasında da fiyat farkları bulunmaktadır. Bunun nedeni yat sahibi armatörlerin işlem seçenekleri sunması ya da acentelerin farklı kişilere karşı rezervasyonlarını bu seçeneklere göre düzenlemeleridir.

Yat kiralama işleminde genellikle acenteler kaç kişinin yatta misafir olacağı, ne kadar süre ile yatın kullanılacağı ya da hangi tarihlerde yat kiralama isteği olduğunu sormaktadır. Buna uygun olarak kişi sayısına göre geniş ya da daha ideal boyutlarda yatlar kiralanmaktadır. Ekstra seçeneklerde yat kiralama fiyat politikasına etki etmektedir. Yemeksiz ya da yemekli yat kiralama, alkollü ya da alkolsüz yat kiralama arasında farklar genellikle görülebilmektedir.

Saatlik Yat Kiralama

Saatlik yat kiralama en uygun fiyatlı olan seçenektir. Çoğunlukla mezuniyet kutlamaları ya da doğum günü partileri için en ideal seçenektir. Bazı turizm firmaları turistlere boğazda bir tur attırmak için saatlik yat kiralama seçeneğini tercih eder. Bu turlarda yemekli olması şart değildir.

Ancak memnuniyet açısında çoğu misafir yemekli yat kiralama seçeneğine daha yakındır. Günlük yat kiralama minimum 2 saattir. 2 saat altında kiralanamaz. Ayrıca uzun saatler boyunca saatlik kiralama yapmak maliyet arttıracağı için bu gibi durumlarda günlük yat kiralama tercih edilebilir.

Doğum Günü İçin Tekne Kiralama Fiyatı

Doğum günü için tekne kiralama fiyatı yat kiralamaya göre gayet makuldür. Tekneler yatlardan çok daha küçük olduğu için ve konfor açısından daha az gelişmiş olduğu için doğum günü partilerinde sıkça tercih edilmektedir. Burada pasta kesme, balonlar ve çeşitli süslemelerle tekneyi hazırlama süreci tamamlanır.

Belli saat aralığı ve gün için anlaşıldığında tekne o saatlerde misafirlerle birlikte boğazda tura çıkar. Boğaz turunda çeşitli müzikler, danslar ve kutlamalar yapıldıktan sonra başlanan noktaya geri dönülür. Belirlenen saatlerde doğum günü kutlaması için randevu alınması gerekir.