Komodin modelleri, yatak odasında kullanılan zaruri parçalardan biridir. Farklı alternatifler ile modellerini çoğaltan mobilyalar, yatağın iki tarafında konumlanır. Böylece, yatağın yanlarına yerleştirilen bu parçalar günün her anında kişiye erişim kolaylığı sağlar. Ayrıca, uyku döneminde elektronik aletlerin koyulmasına olanak tanıması ile konforunuzu önemseyen mobilyalardandır. Tüm bu bilgiler ışığında, evinizin dekorasyonuna uygun yatak odası komodin çeşitlerini seçerek odanıza yeni bir etki kazandırabilirsiniz.

Komodin Modelleri Seçerken Önemli Püf Noktalar

Öncelikle, komodin parçaları seçilirken yatak odasının şekli ve büyüklüğü dikkate alınır. Bu doğrultuda, yatak odanız küçük boyutlarda ise mobilyanın ölçüleri standart dışında kalabilir. İsteğiniz modele karar vermeden önce minimal modelleri inceleyebilir, bu süreçte alt sınır olarak kabul edilen 45x40 genişlik ve derinlik ölçüleri sizin için yol gösterici olabilir. Bununla birlikte, yatak yüksekliğiniz ile modelin yerden yüksekliğinin orantılı olması kritiktir. Ek olarak, modelin hareket alanını engellenmemesi konfor seviyesini arttırır. Ayrıca, alacağınız modeli odanıza yerleştirilirken yatağın iki yanına simetrik koyabilir, bu durumun aksine zıt şekilde de yerleştirebilirsiniz.

Diğer bir yandan, yatak odası takımı seçerken kaç kişinin kullanacağı önemlidir. Genel olarak modeli seçerken tek kişilik ise 1 tane, iki kişilik ise 2 tane komodin alınır. Yatak odanız küçük metrekareli ise depolama haznesini arttırarak çekmeceli komodinler de seçebilirsiniz. Popüler tercihler gözden geçirildiğinde 2 veya 3 çekmeceli komodin modelleri ön plandadır. Ayrıca, işlevselliği arttırmak için masa tipi, sandıklı, aynalı ve dolaplı modeller dikkat çekici tasarımlardandır.

Malzeme seçimi de parçaların dizaynını etkileyen ve tasarımın tarzını yönlendiren bir etmendir. Dekorasyonu tamamlama potansiyeli olan modeller geleneksel, sade, doğal, retro ya da avangart tarzların savunucusu olabilir. Yatak odasına bambaşka bir hava kazandırmak için metal ve ahşap materyallerden sıkça yararlanabilirsiniz.

Modelin renk tercihi de odada kullanılan diğer detaylarla kombinlenmesi açısından önemlidir. Özellikle, duvar desenleri ve zemin tasarımları seçimleri yönlendirir. İlave olarak; ortamda kullanılan ayna, perde, halı, avize gibi parçalar ile renk uyumunun yakalanması hedeflenir. Bu kapsamda, son zamanlarda antrasit, gri, kahverengi, siyah ve beyaz tonlar ağırlıklı olarak tercih edilir. Eğer, duvar renginiz beyaz ya da açık tonlarda ise beyaz komodinler şık bir geçiş sağlayabilir. Diğer bir taraftan, odanız geniş ve klasik bir tarzınız varsa siyah komodinler sizin için nokta atışı olabilir.

komedin

Estetik Görünüm ile Fonksiyonelliği Birleştiren Komodin Modelleri

Mobilya parçanızı görünür kılmak adına farklı kutular, özgün kaseler ve abajur gibi aksesuarlarla dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Alışkanlıklarınızdan vazgeçemiyorsanız standart stilde modeller favori tercihleriniz olabilir, özgün bir hava arıyorsanız asimetrik ya da geometrik desenli tasarımlara yönelebilirsiniz. Odanız küçük boyutlara sahip ya da maksimum hareket alanı yaratmak istiyorsanız çekmeceli ve dolaplı modeller odağınıza yerleşebilir.

Tasarımı gereği alçak boyutlara sahip mobilyalar, alternatiflerini attırarak ayaklı modellere dönüşebilir. Bununla birlikte, evden çalışma düzeninin yaygınlaşması sizi masalı modellere de yönlendirebilir. Masalı modellerle tablet ya da laptop gibi elektronik cihazlarınızı yerleştirebilir ve çalışma veriminizi en üst safhaya çıkarabilirsiniz.

Diğer bir taraftan, materyal tercihinde ahşap komodinleri kullanarak yatak odanıza sade ve doğal bir hava katabilirsiniz. Ahşap ile metalin birlikte kullanıldığı tasarımlar ise odanızda çok yönlü bir stil oluşturabilirsiniz.

Komodin Fiyatlarını Belirleyen Durumlar

Yatak odası takımının bir parçası olan bu mobilyalara ekstra kısımlar eklenirse ya da bazı teknolojik bölümlerle zenginleştirilirse fiyat aralığı değişebilir. Kişisel alanlarınıza hoş bir atmosfer kazandıran bu özel mobilyaların fiyatlarını göz bölmesi, renk, malzeme, çekmece sayısı, boyutları ve ebatları doğrudan etkiler.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda, ihtiyaçlarınızı ve tarzınızı yansıtan farklı bir komodin modeli almak istiyorsanız Koçtaş web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Size özel modelleri bir başlıkta toplayan Koçtaş'ta dekorasyonunuza uyum sağlayacak tasarımları bulabilirsiniz.