Orijinal adı The Magnificent Seven olan Yedi Silahşörler filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Filmin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Yedi Silahşörler filmi kaç yılında çekildi, Yedi Silahşörler filmi hangi kanalda oynuyor, 7 Yedi Silahşörler filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. Akira Kurosawa’nın senaryosundan William Roberts ve Walter Newman tarafından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda yapımcısı da olan John Sturges oturuyor. Filmin müziklerini Elmer Bernstein hazırladı.

Yedi Silahşörler filminin oyuncu kadrosunda Yul Brynner, Eli Wallach, Steve McQueen, Charles Bronson, Robert Vaughn, James Coburn, Horst Buchholz ve Brad Dexter rol alıyor. The Mirisch Corporation tarafından western, macera ve dram türlerinde çekilen film Amerika Birleşik Devletleri yapımıdır. Akira Kurosawa’nın 1954 tarihli ünlü epik filmi Yedi Samuray’ın (Shichinin No Samurai) western türüne uyarlanmış bir yeniden çevrimi olan Yedi Silahşörler’in 3 devam filmi ve sayısız taklitleri çevrilmiştir ancak bunların hiçbirisi ilkinin başarısına erişememiştir.

The Magnificent Seven Yedi Silahşörler filmi ülkemizde Muhteşem Yedili adıyla da gösterilmiştir. Tüm zamanların en popüler western filmlerinden biri olan yapımda, Meksika’daki bir köyün ahalisinin, düzenli olarak ürünlerini yağmalayan haydutlardan korunmak için Amerikalı bir grup silahşörü kiralamaları ve onlarla birlikte haydutlara karşı verdikleri mücadele anlatılıyor. Filmin tanıtım sloganı “Yedi kişiydiler ama yedi yüz kişi gibi dövüştüler”dir. Yedi Silahşörler filmi ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor, konusu, nerede çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları haberimizde portbet yer alıyor.

7 Yedi Silahşörler filmi kaç yılında çekildi?

Yedi Silahşörler filmi 1960 yılında çekildi. Film 23 Ekim 1960 tarihinde Amerika’da, 1964 yılında ise Türkiye’de gösterime girdi. Efsane western filmi, 1961 yılında Altın Defne ödülünü kazandı. Elmer Bernstein’ın film için yaptığı unutulmaz tema müziği Oscar’a aday gösterildi.

Melisa Döngel aslen nereli burcu ne Melisa Döngel oynadığı tv dizileri filmleri Melisa Döngel aslen nereli burcu ne Melisa Döngel oynadığı tv dizileri filmleri

7 Yedi Silahşörler filmi nerede çekildi?

Yedi Silahşörler filmi Meksika’da çekildi. Filmin çekimleri 1961 yılının Mart ve Nisan aylarında Meksika Cuernavaca, Morelos, Meksiko ve Durango’da gerçekleştirildi. Meksika’da gerçekleştirilen çekimler sırasında Meksikalı köylülerin olumsuz gösterildiğini ileri süren Meksikalı yetkililer portbet giriş ve filmin yapımcıları arasında birtakım anlaşmazlıklar çıktı ve senaryoda değişiklikler istendi. Meksika hükümetinin denetim elemanları çekimlere izin vermek için Meksikalı köylülere her zaman temiz elbiseler giydirilmesini şart koştular.

7 Yedi Silahşörler filmi hangi kanalda oynuyor?

128 dakika süren Yedi Silahşörler filmi TV8 kanalında oynuyor. Film 5 Mart Pazar günü saat 10.00’da ve 14.15’te TV8 ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Yasemin Kay Allen aslen nereli burcu ne annesi kim Yasemin Kay Allen oynadığı diziler filmler Yasemin Kay Allen aslen nereli burcu ne annesi kim Yasemin Kay Allen oynadığı diziler filmler

7 Yedi Silahşörler filmi oyuncuları isimleri

 • Yul Brynner - Chris Adams
 • Eli Wallach - Calvera
 • Steve McQueen - Vin
 • Charles Bronson - Bernardo O'Reilly
 • Robert Vaughn - Lee
 • Brad Dexter - Harry Luck
 • James Coburn - Britt
 • Horst Buchholz - Chico
 • Jorge Martínez de Hoyos - Hilario
 • Vladimir Sokoloff - Yaşlı adam
 • Rosenda Monteros - Petra
 • Rico Alaniz - Sotero
 • Pepe Hern
 • Natividad Vacío Miguel
 • Mario Navarro

Nilsu Berfin Aktaş aslen nereli evli mi eşi kimdir boyu kaç burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri Nilsu Berfin Aktaş aslen nereli evli mi eşi kimdir boyu kaç burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri