Tüm Türkiye’nin gündeminde yeni yerli otomobil TOGG var. Dün basına ve vatandaşlara tanıtılan, sosyal medyanın en çok konuştuğu konu haline gelen yerli otomobil ile ilgili birçok ayrıntı merak edilmeye devam ediyor. Yerli arabanın üretim yerini ve basına tanıtılan prototiplerin nereden geldiğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, yerli arabanın fabrikası nerede kurulacak? Yerli otomobil nereden geldi? Sorularının yanıtını arıyor. Tanıtımı Gebze Bilişim Vadisi’nde yapılan yerli otomobil markamız TOGG ile ilgili merak edilenler haberimizde cevap buluyor.

YERLİ ARABANIN FABRİKASI NEREDE KURULACAK?

Yerli arabanın / otomobilin fabrikası Bursa Gemlik’te kurulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gemlik’te yapılacak araba fabrikasının 2021’de biteceğini, 2022’de ise ilk araçların piyasaya sürüleceğini kaydetti.

Egeli hazır giyim ihracatçıları ABD’ye 2 milyar dolar ihracat hedefliyor Egeli hazır giyim ihracatçıları ABD’ye 2 milyar dolar ihracat hedefliyor

YERLİ OTOMOBİL NEREDEN GELDİ?

Yerli otomobilin prototipleri İtalya’dan geldi. İtalya’da prototip araç üretim merkezi bulunuyor ve bir çok ünlü araç markası ilk prototiplerini İtalya’da bulunan bu fabrikada yaptırıyor.