Yerli otomobil markamız TOGG’un üretim tesisi, ücreti, araç özellikleri ve detayları en çok merak edilen konuların başında geliyor. Yerli arabamız TOGG ile ilgili üretim detaylarına, fiyat bilgisine ve araba özelliklerine dair ayrıntıları öğrenmek isteyen vatandaşlar, yerli oto nerede üretiliyor? Fiyatı ne kadar? Yerli otomobilin özellikleri ne? Sorularını soruyor. Yerli otomobilin fiyatı açıklandı mı? Yerli araba TOGG’un fiyatı ne kadar olacak? Yerli araba/ otomobil markası ne olacak? Yerli otomobili kim tasarladı, kim yaptı? Sorularının cevapları da dünkü yapılan tanıtım toplantısıyla ortaya çıktı. İşte TOGG ile ilgili merak edilenler.

Egeli hazır giyim ihracatçıları ABD’ye 2 milyar dolar ihracat hedefliyor Egeli hazır giyim ihracatçıları ABD’ye 2 milyar dolar ihracat hedefliyor

YERLİ OTO NEREDE ÜRETİLİYOR?

Yerli oto TOGG Bursa’da üretilecek. Yerli arabamızın üretimine şu an başlanmadı. Üretim 2022 yılında başlayacak. Arabanın prototipleri ise İtalya’dan geldi. Yerli otomobil TOGG’un tasarımı İtalya’da yapıldı. Yerli arabanın / otomobilin markası TOGG olarak devam edeceğe benziyor.

YERLİ OTOMOBİLİN / ARABANIN FİYATI NE KADAR?

Yerli otomobilin fiyatı açıklandı mı sorusu cevap buldu. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Ceo’su Mehmet Gürcan Karakaş, fiyat vermenin ticari anlamda doğru olmadığını, 2 sene sonra piyasaya sürülecek bir aracın fiyatının şimdiden belirlenemeyeceğini dile getirdi.

YERLİ OTOMOBİLİN / ARABANIN ÖZELLİKLERİ NE?

Yerli otomobilin özellikleri arasında 300 ve 500 km menzil opsiyonları olacak. SUV ve SEDAN seçenekleri var. Ayrıca 30 dakikanın altında hızlı şarj ve % 80 doluluk oranı olacak. Yerli otomobilin 200 beygir ve 400 beygir güç seçenekleri olacak. Yerli oto arkadan itişli, çift motor dört çeker olarak tasarlandı.