Türkiye’nin yerli otomonil / araba markası TOGG bugün akşam saatlerinde tüm Türkiye’ye tanıtıldı. Farklı renkte ve modelde prototipleri üretilen araçların özellikleri anlatıldı ve TOGG’un üretim sürecine dair bilgiler verildi. Vatandaşlar ise bugün gördükleri yerli otomobillerin nereden geldiğini ve nerede, hangi ülkede üretildiğini merak ediyor. Yerli otomobil nereden geldi? Yerli araba / otomobil nerede üretildi? Soruları yanıt arıyor. Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında gelen yerli otomobillerin nereden geldiği bilgisini haberimizde paylaşıyoruz.

YERLİ OTOMOBİL NEREDEN GELDİ?

Yerli otomobil TOGG’un prototipleri İtalya’dan geldi. Önce İzmir’in Çeşme ilçesine getirilen prototip arabalar, buradan Gebze’ye götürüldü.

Ege Bölgesi 2022 yılında 31 milyar 417 milyon dolar ihracat yaptı Ege Bölgesi 2022 yılında 31 milyar 417 milyon dolar ihracat yaptı

YERLİ OTOMOBİL / ARABA TOGG NEREDE ÜRETİLDİ?

Yerli otomobil / araba markamız TOGG İtalya’da üretildi. İtalya’da bu tür prototip araçların üretimi için otomobil bantları ve fabrikaları bulunuyor. Dünyaca ünlü bir çok aracın ilk örnek olarak sundukları prototip araçları İtalya’da üretiliyor.