Türkiye’nin artık yerli bir otomobili var. 5 girişimcinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın destekleriyle projesine başladığı ve hızla hayata geçirdiği yerli otomobil / araba markamız TOGG çok yakında yollarda olacak. Yerli otomobille ilgili ayrıntıları öğrenmek isteyen vatandaşlar, yerli otomobil resmi nasıl, yerli otomobil / araba fiyatı ne kadar? Yerli otomobil ne zaman çıkıyor? Logosu ve isminin açılımı nedir? Sorularını soruyor. Yerli araba TOGG ile ilgili merak edilen konuları haberimizde cevaplıyoruz.

YERLİ OTOMOBİL RESMİ PAYLAŞILDI MI?

Bugün yapılan toplantıda ve Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nun sosyal medya sayfalarında yerli otomobil resmi paylaşıldı. Farklı renklerdeki TOGG’un farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları kamuoyu ile paylaşıldı.

YERLİ OTOMOBİL FİYATI NE KADAR?

Yerli otomobilin fiyatı henüz belli olmadı. Bu konuda birçok tahminde bulunuluyor ancak TOGG yerli otomobilini yapanlar ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda bir fiyat bilgisi paylaşmadı.

İzmir konut satış istatistikleri 2022 İzmir’de en çok konut satılan ilçeler İzmir konut satış istatistikleri 2022 İzmir’de en çok konut satılan ilçeler

YERLİ OTOMOBİL NE ZAMAN ÇIKIYOR?

Yerli Otomobil TOGG 2022 yılında çıkacak. 2021’de Gemlik’te üretim tesisi kurulacak ve 2022 senesinde ilk seri yerli otomobiller üretilecek ve satışa çıkacak.

YERLİ OTOMOBİL LOGOSU NASIL? İSMİ NE?

TOGG’un açılım ismi Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’dur ve logosu da TOGG olarak tasarlanmıştır. Yerli otomobilin markası TOGG olarak duyuruldu.