Yeşil Deniz dizisi TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Hafta içi yayınlanan dizinin çekim detayları ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Yeşil Deniz dizisi nerede çekilmiştir, Yeşil Deniz dizisi hangi köyde çekildi, Yeşil Deniz dizisi ne zaman çekildi, Yeşil Deniz dizisi kaç bölüm sürdü, Yeşil Deniz dizisi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ortaya çıktı.

Yeşil Deniz dizisinin oyuncu kadrosunda Burak Serdar Şanal, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Melis Babadağ ve Öykü Çelik var. Sıcak bir hikayesi olan dizinin senaryosunu Ali Kara, İdris Meydi ve Serkan Birlik yazdı. Görüntüleri ve kamera açılarıyla eşsiz manzaralar sunan dizinin yönetmen koltuğunda Yahya Samancı oturuyor.

Romantik komedi türünde çekilen ve müziklerini Tuna Hizmetli’nin hazırladığı Yeşil Deniz dizisi büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Dizi, izleyiciyi bir taraftan güldürürken, diğer taraftan da dram öğeleri ile duygusal bir atmosfere sürüklüyor. Yeşil Deniz dizisinin çekildiği yer, nerede çekildi, çekim yeri, kaç yılında çekildi, kaç bölüm sürdü ve oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları sowinbet ortaya çıktı.

Yeşil Deniz dizisi ne zaman çekildi?

Yeşil Deniz dizisi 2014 ile 2016 yılları arasında çekildi. Dizinin ilk bölümü 24 Ekim 2014’de yayınlandı ve ilk kez dizi severlerin beğenisine sunuldu. Final bölümü ise 30 Mayıs 2016’da ekranlara geldi. 30 Mayıs’taki son bölüm ile dizi final yaptı. Dizinin tekrar bölümleri birçok kanalda izleyicilerle buluştu. TRT 1’in ardından 360 TV ve TV4 kanallarında da dizi yayınlandı. Ayrıca TRT Avaz ve TRT Türk kanallarında da izleyicilerle buluştu. TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya sowinbet giriş devam ediyor.

Yeşil Deniz dizisi kaç bölüm sürdü?

Yeşil Deniz dizisi 75 bölüm sürdü. İki sezon ekranlara gelen dizi 75. Bölümü ile ekranlara veda etti. Dizi farklı tarihlerde tekrar bölümleri ile televizyon ekranlarında yer almayı sürdürüyor. TFT Yapım tarafından çekilen dizinin yapımcı koltuğunda Ayfer Özgürel oturuyor. Dizinin TRT Dijital için yeniden çekilmesinin planlandığı bilgisi de paylaşılıyor.

Yeşil Deniz dizisi nerede çekilmiştir?

Yeşil Deniz dizisi İzmir’in Ödemiş ilçesinin tarihi ve turistik yerleşimi Birgi’de çekilmiştir. Dizinin çekimleri için İzmir’in Ödemiş ilçesi Birgi Köyü’nde ve çevre bölgelerinde çekim setleri kurulmuştur.

Yeşil Deniz dizisi hangi köyde çekildi?

Yeşil Deniz dizisi İzmir Ödemiş’te bulunan Birgi Köyü’nde çekildi. Birgi, Ödemiş ilçesine bağlı bir mahalledir. İlçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunuyor. Ulu Cami ve Çakırağa Konağı gibi tarihî yapılara ev sahipliği yapıyor. 2012'de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklendi. 2022 yılında Dünya Turizm Örgütü tarafından dünyanın en iyi 32 turizm köyünden birisi seçildi.

Yeşil Deniz dizisi oyuncuları isimleri

  • Burak Serdar Şanal - Radyocu İsmail
  • Mert Turak - Maggayvır Süleyman
  • Ali Barkın - Hurdacı Emin
  • Burak Alkaş - Müezzin Cemil
  • Melis Babadağ - Zümrüt
  • Öykü Çelik - Sedef
  • Emin Gürsoy - Hicabi
  • Jale Aylanç - Hafize
  • Cemre Baysel - Gonca

Yeşil Deniz dizisi oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol aldı; Renan Bilek, Zeynep Gülmez, İlker Aksum, Güneş Sayın, Nuri Gökaşan, Elvan Dişli, Semiha Bezek, Yener Gürsoy, Eren Can Vurucu, Nalan Okçuoğlu, Özgür Uslu, Merve Akkaya ve Şive Şenözen.