Yeşil Yol filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Tüm zamanların en popüler filmleri arasında yer alan yapımın çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Yeşil Yol filmi ne zaman çekildi, Yeşil Yol filmi hangi kanalda oynuyor, Yeşil Yol filmi konusu gerçek mi, Yeşil Yol filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim, Yeşil Yol filmi nerede çekildi? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Paul Edgecomb rolü ile Tom Hanks, Brutus 'Brutal' Howell rolü ile David Morse, Jan Edgecomb rolü ile Bonnie Hunt, John Coffey rolü ile Michael Clarke Duncan ve 'Vahşi Bill' Wharton rolü ile Sam Rockwell yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca James Cromwell, Michael Jeter, Graham Greene, Doug Hutchison, Jeffrey DeMunn ve Dabbs Greer rol alıyor.

Yeşil Yol filminde, Paul Edgecomb’un hapishanedeki görevi, idama mahkum edilen mahkumları son yolculuklarına uğurlamaktır. Çalıştığı yıllar içerisinde yüzlerce mahkumu idam etmiştir. Bir gün John Coffey isimli korkutucu görünümlü bir adamla tanışır. Ancak Coffey'in bu ürkütücü görünümünün altında oldukça saf bir ruh yatmaktadır. Coffey, iki küçük kız çocuğunun katili olarak yargılanmaktadır. Coffey'in günden güne gün yüzüne çıkan dünya ötesi güçleri, karakteri hakkında yeni ipuçlarını anbean ortaya çıkaracaktır. Yeşil Yol filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekildi, hangi kanalda oynuyor, kaç yılında çekildi, hikayesi gerçek mi ne anlatıyor, oyuncuları isimleri nedir soruları ve film hakkında bilinmeyenler haberimizde istekbet yer alıyor.

James Bond Skyfall filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu James Bond Skyfall filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu

Yeşil Yol filmi ne zaman çekildi?

Yeşil Yol filmi 1998 yılında çekildi. 188 dakika süren Amerikan yapımı film 17 Mart 1999 tarihinde Amerika’da, 17 Mart 2000 tarihinde ise Türkiye’de vizyona girdi. 60 milyon dolar bütçe ile çekilen film tüm dünyada 290 milyon dolar hasılat elde etti. Türkiye’de 41 hafta vizyonda kalan ve 625.227 kişi tarafından sinemalarda izlenen film toplam 1.193.376 TL gişe hasılatı elde etti. Bir hapishane görevlisi ile bir mahkumun öyküsünü anlatan filmin yönetmen koltuğunda Frank Darabont oturuyor. Film, Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Yeşil Yol filmi nerede çekildi?

Yeşil Yol filmi Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde çekildi. Filmin ana çekim yeri, Tennessee eyaletinin Nashville şehrinde bulunan Tennessee Eyalet Hapishanesi oldu. Filmin çekimleri ayrıca Tennessee eyaletinin Shelbyville, Nolensville, Columbia ve Buffalo Vadisi bölgelerinde yapıldı. Ayrıca Kuzey Karolina Blue Ridge Dağlarında da çekimler yapılmıştır. Filmin çekimleri 1998 yılının Temmuz ayında başladı ve aynı yılın Aralık ayında sona erdi. Terk edilmiş bir hapishane olan Tennessee Eyalet Hapishanesi filme uygun olarak restore edilmiş ve çekim için kullanılmıştır.

Çöl Ateşi filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne oyuncuları isimleri Çöl Ateşi filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne oyuncuları isimleri

Yeşil Yol filmi konusu ne?

Yeşil Yol filminde, oldukça iri bir adam olan John Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahkûm olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça ince ve karmaşık bir iç dünyası olan John Coffey, bazı doğaüstü güçlere sahiptir. İdam cezası alan mahkûmların bulunduğu hapishanenin infaz odası başgardiyanı olan Paul Edgecomb'un ona gerçekten suçlu olup olmadığını sorması ile birlikte ikisinin arasında bir diyalog başlar. Bazı ürolojik sorunlardan ötürü hasta olan Paul'un, John Coffey'nin güçleri sayesinde iyileşmesiyle olaylar gelişmeye başlar.

Yeşil Yol filmi hangi kanalda oynuyor?

Yeşil Yol filmi Beyaz TV kanalında oynuyor. Dokunaklı film 27 Ağustos Pazar günü saat 19.30’da ve aynı günün gecesi saat 01.15’te Beyaz TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Hastalık, ölüm, iyilik ve kötülük üzerine etkileyici bir öyküyle King'in güçlü kalemini ve Tom Hanks'ın oyunculuğunu birleştiren duygu yüklü filmin müziklerini Thomas Newman hazırladı. Dram ve fantastik türlerinde çekilen film, başta Oskar ödülleri olmak üzere, pek çok ödüle aday gösterildi. Birçok ödül kazanan filmde, hapishanedeki infazların yapıldığı elektrikli sandalyenin tasarımı yapılırken, New York'ta bulunan Sing Sing Hapishanesi'ndeki gerçeğinden yararlanılmıştır. Film 3 saat istekbet giriş sürüyor.

Komplo Teorisi filmi ne zaman çekildi konusu ne hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Komplo Teorisi filmi ne zaman çekildi konusu ne hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Yeşil Yol filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Tom Hanks - Paul Edgecomb
 • David Morse - Brutus 'Brutal' Howell
 • Bonnie Hunt - Jan Edgecomb
 • Michael Clarke Duncan - John Coffey
 • Sam Rockwell - 'Vahşi Bill' Wharton
 • James Cromwell - Hal Moores
 • Michael Jeter - Eduard 'Del' Delacroix
 • Graham Greene - Arlen Bitterbuck
 • Doug Hutchison - Percy Wetmore
 • Jeffrey DeMunn - Harry Terwilliger
 • Dabbs Greer - Yaşlı Paul Edgecomb

Muhteşem Yedili filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncu kadrosu hangi kanalda oynuyor? Muhteşem Yedili filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncu kadrosu hangi kanalda oynuyor?