Kapak fotoğrafı yani Thumbnail eklemek istediğiniz videonuzu yükleme işlemini başlattıktan sonra Küçük Resim Ekle butonuna basarak eklemek istediğiniz kapak resmini seçip işleminizi kaydetmelisiniz. Video kapak fotoğrafları içerik ile uyumlu ve dikkat çekici olmalıdır. Bu sayede daha fazla kullanıcı videonuzu izler ve etkileşimde bulunabilir. Kendinize bir hedef kitle belirlemeniz durumunda paylaşmış olduğunuz videoların izlenme oranda yükseleceğinden kanalınızda abone sayınız da artmaya başlayacaktır. Youtube video indir mp3 işlemi yapmak isteyen kullanıcılar farklı uygulamalardan destek alarak video formatının sadece sesini cihazlarına kaydedebilmektedir.

YouTube Video Küçük Resmi Nasıl Olmalı?

Videonuza ekleyeceğiniz kapak resmi olabildiğince büyük olmalıdır. Ayrıca teknik özellikleri için gerekli olanlar:

  • En az 640 piksellik genişlik ve 1280x720 lik çözünürlük
  • GIF, JPG, BMP, PNG formatlarına sahip resim
  • Büyüklüğü 2 MB ‘dan az
  • En ve boy oranı 16:9

Belirtilen teknik özelliklere sahip olan kapak fotoğrafını hareketli bir şekilde videonuza eklemeniz mümkündür. Videolarınızın daha çok izlenmesine etkileşim almasına neden olacaktır. Youtube video indir işlemi yapmak isteyen aboneler için video güvenlik işlemlerini düzenleyebilirsiniz.

Videonun İçinden Küçük Bir Bölüm Nasıl Alınır?

Kırpma ve kesme butonunu seçerek Yeni Kesme alanına tıklayınız. Çıkan kırmızı kutucuğu videoda kaldırmak istediğiniz yere getirerek sabitleyin. Düzenlemeyi tamamlayıp onaylama tuşuna basın ve kaydetme işlemini gerçekleştirin. Belli uzunluktaki videolarınız içerisinde sizi rahatsız eden bölümü bu özellik sayesinde videonuzdan kolayca çıkarabilirsiniz. Ayrıca belli bir bütünlük sağlanması gerektiğinden kestiğiniz yerle alakalı bir kopukluk söz konusu ile videonuza küçük resim ekleyebilirsiniz. Videolarınıza gösterdiğiniz özen kanalınıza olan abone sayısını da artıracaktır.

YouTube Kısa Videolara Para Veriyor Mu?

Youtube yaptığı açıklamalarında Shorts akış videoları içerisinde kullanılan reklamlar için gelir kazanılmasının mümkün olduğunu belirtti. Reklam almak için belli bir takipçi sayısına be yüksek etkileşime sahip olmanız gerekmektedir. Sosyalgram.com.tr adresinden Youtube abone satın al paketleri 45 TL’den başlayan fiyatlar ve ekstra abone hediyesi ile kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca gerçek ve Türk hesaplar ile avantajlı indirimlere sahip olabilirsiniz.