Yumurcağın Tatlı Rüyaları filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Yumurcağın Tatlı Rüyaları kaç yılında çekildi, Yumurcağın Tatlı Rüyaları nerede çekildi, Yumurcağın Tatlı Rüyaları oyuncuları isimleri Yumurcak kimdir, Yumurcağın Tatlı Rüyaları konusu ne, Yumurcağın Tatlı Rüyaları hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Yumurcak rolü ile İlker İnanoğlu, Selma rolü ile Filiz Akın ve Nihat rolü ile Ediz Hun yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Turgut Özatay, Mürüvvet Sim, Önder Somer, Kadir Savun, Hulusi Kentmen, Ergun Köknar, Necdet Tosun, Kayhan Yıldızoğlu, Cevat Kurtuluş ve Nubar Terziyan rol alıyor.

Yumurcağın Tatlı Rüyaları filminde, kimsesiz bir çocuk olan Yumurcak, mahallelinin himayesinde büyüyor. Mahalledeki esnafların yanında çalışıp para kazanan küçük çocuğun hayatı, genç bir kadın olan Selma ile tanışması ile bambaşka bir hal alıyor. Çocuğunu kaybeden Selma, Yumurcak'ı oğlunun yerine koyuyor. Bu sırada yıllardır hapishanede olan Nihat, özgürlüğüne kavuşunca oğlu Yumurcak'ı aramaya başlıyor. Ancak küçük çocuğun mutlu hayatına şahit olunca kendisini tanıtmadan oğlunun yakınlarında olmakla yetiniyor. Bu mutluluk uzun sürmüyor ve Yumurcak kaçırılıyor. Yumurcağın Tatlı Rüyaları filmi ne zaman çekildi, çekim yeri, çekildiği yer, hangi semtte çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri, konusu ne, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde sahadanbet yer alıyor.

Yumurcak filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Yumurcak filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Yumurcağın Tatlı Rüyaları kaç yılında çekildi?

Yumurcağın Tatlı Rüyaları 1971 yılında çekildi. Komedi, dram ve macera türlerinde çekilen film 1 Kasım 1971 tarihinde gösterime girdi. Yumurcak filmleri serisinin en çok sevilen ve popüler olan yapımlarından olan filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda yapımcısı da olan Türker İnanoğlu oturuyor. Filmin senaryosunu Fuat Özlüer yazdı. Müziklerini Metin Bükey’in hazırladığı ve 83 dakika süren film Erler Film tarafından çekilmiştir.

Yumurcağın Tatlı Rüyaları nerede çekildi?

Yumurcağın Tatlı Rüyaları filmi İstanbul’un Beykoz ve Tuzla ilçelerinde çekildi. Filmin çekimlerinin bazı sahneleri Tuzla Mercan’da yapılırken, bazı sahneleri ise Beykoz ve çevresinde çekilmiştir. Beykoz Çubuklu’da bulunan Hidiv Kasrı’nda filmin çekimleri için çekim setleri kurulmuştur. Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filminin devam filmi olarak çekilen yapımın ayrıca Yumurcak Küçük Şahit adını taşıyan bir devam filmi de çekilmiştir.

Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri

Yumurcağın Tatlı Rüyaları konusu ne?

Yumurcağın Tatlı Rüyaları filminde, kimsesiz bir çocuğun hayatı anlatılıyor. Yumurcak, mahallelinin himayesinde yaşayan küçük bir çocuktur. Gündüzleri esnafın yanında çıraklık yapıp para kazanmaktadır. Selma’yla karşılaşması, küçük çocuğun talihinin dönmesine sebep olur. Selma, oğlunu kaybedince hayata küsmüş varlıklı bir kadındır. Yumurcak’ı oğlunun yerine koyar. Yıllardır cezaevinde olan Nihat, o günlerde tahliye olur. İlk iş, küçük bir bebekken ayrılmak zorunda kaldığı oğlunu aramaya başlar. Yumurcak, Nihat’ın oğludur. Ancak küçük çocuk nihayet rahat bir hayata kavuşmuştur. Ona gerçekleri söyleyemez. Oğlunun yakınında olmakla yetinecektir.

Yumurcağın Tatlı Rüyaları hangi kanalda oynuyor?

Yumurcağın Tatlı Rüyaları filmi 360 TV kanalında oynuyor. Serinin en sevilen filmlerinden olan yapım 27 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da ve aynı günün akşamı saat 19.00’da 360 TV ekranlarında yayınlanacak. Film 1 saat 23 dakika sahadanbet giriş sürecek.

Filiz Akın Karateci Kız Türk filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Filiz Akın Karateci Kız Türk filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Yumurcağın Tatlı Rüyaları oyuncuları Yumurcak kimdir?

 • İlker İnanoğlu (Yumurcak)
 • Filiz Akın (Selma)
 • Ediz Hun (Nihat)
 • Turgut Özatay (Feleksiz Rıza)
 • Mürüvvet Sim (Dadı)
 • Önder Somer (Orhan)
 • Kadir Savun (Kemikkıran Lütfü)
 • Hulusi Kentmen (Selma'nın Babası)
 • Ergun Köknar (Eskici Osman)
 • Necdet Tosun (Karpuzcu Ali)
 • Kayhan Yıldızoğlu (Uşak)
 • Cevat Kurtuluş (Ahçıbaşı)
 • Nubar Terziyan (Ramazan)
 • Gülten Ceylan (Hizmetçi)
 • Faik Coşkun (Nihat’ın Hapis Arkadaşı)
 • Nermin Özses (Mahalleli Fatma )
 • Necip Tekçe (Orhan'nın adamı)
 • Ali Seyhan (Orhan'nın adamı)

Sabah Yıldızı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu hangi kanalda oynuyor? Sabah Yıldızı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu hangi kanalda oynuyor?