Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi nerede çekildi, Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi kaç yılında çekildi, Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi ne zaman çekildi, Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi oyuncuları isimleri nedir, Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Yumurcak rolü ile Türker İnanoğlu, Yumurcak’ın babası Nihat rolü ile Cüneyt Arkın, Yumurcak’ın annesi rolü ile Filiz Akın yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Kadir Savun, Nevin Nuray, Süha Doğan, Hulusi Kentmen, Necdet Tosun, Sami Hazinses, Adnan Mersinli, Ahmet Kostarika ve Behçet Nacar var. Usta oyuncuların yer aldığı Yeşilçam filmi Yumurcak Köprüaltı Çocuğu’nda, ailesinin başına talihsiz olaylar gelen Yumurcak'ın hikayesini anlatıyor. Taksi şoförü Nihat'ın arabasına binen gazino şarkıcısı Aysel, bir ailenin hayatını uçuruma sürüklüyor. Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filminin çekildiği yer, hangi semtte çekildi, çekim yeri, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde haydibet yer alıyor.

Yumurcak filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Yumurcak filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi kaç yılında çekildi?

Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi 1970 yılında çekildi. Film aynı yıl gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Filmde, patronu başına bela olan Aysel, Nihat'ta her akşam onu gazinodan alıp eve bırakmasını istiyor. Bir gün gazinonun patronu öldürülüyor ve ceset Nihat'ın arabasından çıkıyor. Mahkemede Aysel ile ilişkisi olduğunu iddia edilen Nihat'ın karısı Selma, mahkeme çıkışı bir kaza geçiriyor ve gözlerini kaybediyor. Hayat artık geride kalan iki küçük çocuk için, çok daha zor bir hale geliyor. Yumurcak, henüz bebek olan kardeşine bakıyor.

Cilveli Kız filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda? Cilveli Kız filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi ne zaman çekildi?

Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi 1970 yılında çekildi. Filmin yapımcısı ve yönetmeni olan Türker İnanoğlu verdiği bir röportajda; “Film gösterime girmeden biletleri satışa çıktı, böyle bir olay Türk sinemasında ilk kez oluyordu. Şan Sineması bir haftalık suare biletlerini önceden tümüyle sattı. Yumurcak Köprüaltı Çocuğu ilk Yumurcak filminin hasılatını kat kat aştı. Ülkede Yumurcak tişörtleri, balonları satılıyordu. Yumurcak'ı kapak yapan dergiler basıldığı gün tükeniyordu.” demiştir.

Filiz Akın Karateci Kız Türk filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Filiz Akın Karateci Kız Türk filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi nerede çekildi?

Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi İstanbul’un Fatih, Beyoğlu ve Üsküdar ilçelerinde çekildi. Filmin çekimleri için bu 3 ilçenin yanı sıra, farklı ilçelerde, semtlerde ve mekanlarda çekim setleri kuruldu. Taksim Meydanı’ndan Eminönü’ne, 1970 İstanbul’unun farklı bölgeleri filmde yer aldı. Konak sahneleri Üsküdar’da çekilmiştir. Filmin senaryosunu Fuat Özlüer ve Erdoğan Tünaş yazdı. Filmin müziklerini Metin Bükey hazırladı. Erler Film tarafından macera, dram ve komedi türlerinde çekilen film 86 dakika sürüyor. Yumurcak serisinin ikinci filmi olan yapım, Yumurcak filminin devamı olarak çekilmiştir ve ayrıca Yumurcağın Tatlı Rüyaları adını taşıyan bir devam filmiyle de haydibet giriş seri devam etmiştir.

Oyun Bitti filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda? Oyun Bitti filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi hangi kanalda oynuyor?

Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 19 Mayıs Cuma günü saat 13.30’da ve aynı günün akşamı saat 23.00’de 360 TV ekranlarında yayınlanacak. Filmde, taksicilik yapan Nihat, taksisine binen ve başı dertte olan Aysel isimli bir pavyon şarkıcısına yardım eder ve onun şoförlüğünü yapmaya başlar. Pavyonun ortaklarından Bekir’in Aysel’de gözü vardır ve Nihat’ın Aysel’i evine bıraktığı bir akşam diğer patron Bekir’i öldürüp cesedini Nihat’ın taksisinin bagajına koyar. Polise haber verip Nihat’ın tutuklanmasına neden olur. Mahkemede Nihat’ın Aysel'le ilişkisi olduğu iddia edilir. Nihat’ın karısı Selma ise mahkeme çıkışı trafik kazası geçirir ve gözlerini kaybeder. İki küçük çocuk, bir anda yalnız kalır. Ailesinin ve küçük kardeşinin yükü artık Yumurcak'ın omuzlarındadır.

Cüneyt Arkın Paramparça filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Cüneyt Arkın Paramparça filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Yumurcak Köprüaltı Çocuğu filmi oyuncuları isimleri

 • İlker İnanoğlu (Yumurcak)
 • Cüneyt Arkın (Nihat Ak)
 • Filiz Akın (Selma)
 • Kadir Savun (Korna Mehmet)
 • Adnan Mersinli (Stepne Recep)
 • Sami Hazinses (Viraj Ali)
 • Necdet Tosun (Trafik Ahmet)
 • Sedef Ecer (Ayşe)
 • Süha Doğan (Tayfur)
 • Nevin Nuray (Aysel Oynak)
 • Behçet Nacar (Bekir)
 • Hulusi Kentmen (Hilmi Orkan)
 • Nubar Terziyan (Komiser)
 • Haydar Karaer (Doktor)
 • Ahmet Turgutlu (Dondurmacı)
 • Lütfü Engin (Yoğurtçu)
 • Mustafa Yavuz (Domatesçi)
 • Ali Seyhan (Tayfur)
 • Nermin Özses (Komşu)

Dünyayı Kurtaran Adam nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne oyuncuları isimleri Dünyayı Kurtaran Adam nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne oyuncuları isimleri