Yunan adaları bildiğimiz üzere Türkiye tarafından çok fazla ziyaret ediliyor. Yunanistan’ın adalarına anakarasından daha yakın olduğumuz bir gerçek. Bu yüzden çok kısa süren mavi yolcularımız sonunda adalara geçiş yapabiliyoruz.

Yunanistan Konsolosluğu tarafından şu aşamada tüm turistik ve iş vizesi başvuruları kabul ediliyor. Uzun bir süredir Yunanistan vizesi başvurularınızı, dilediğiniz zaman gerçekleştirebiliyor ve seyahat edebiliyorsunuz.

Yunan adalarına feribotları her zaman yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor. Pandemi gündemde olmadan önce de yolcuların sağlığı ve güvenliği her zaman en önemli kurallarıydı. Şu anda yaşadığımız salgın nedeniyle feribotların hijyenine özel dezenfektanlar ile temizleyerek ekstra önlem alınıyor. Seferlerin çok yakında başlaması planlanıyor. Seferler başladıktan sonra sağlıkla seyahat etmek her şeyden önemli hale geliyor.

Yunan Adalarına Feribot Seferler Başlıyor

Türkiye’den direkt geçişin bulunduğu adalar turistler tarafından özellikle tercih ediliyor. Hem kısa süren deniz yolculukları hem ulaşımın direkt yapılması turistlerin Yunan Adalarına tatil planı yapmasında büyük etken olarak görülüyor. Çeşme Sakız feribot, Kuşadası Samos feribot, Ayvalık Midilli feribot gibi Rodos Adası feribot seferleri, Rodos feribot seferleri de direkt geçiş olmasıyla çok tercih ediliyor.

Yunanistan’dan gelen ikinci müjdeli haber ise turistlerden aşı zorunluluğu aranıp aranmayacağıydı. Ancak geçtiğimiz günlerde Türkiye Dışişleri Bakanı ile Yunanistan Dışişleri bakanı ile yapılan görüşme sonunda herkesi sevindiren ikinci haber geldi. Yunanistan seyahatlerinde aşı zorunluğu bulunmuyor. Karşılıklı olarak aşıların tanınmasına karar verilirken aynı zamanda aşı olanlar, negatif sonuçlu PCR testi olanlar ya da daha önce Covid-19 geçirip antikor testi olanların serbestçe seyahat etmesine karar verildi.

Vizelerin başlaması ve feribot seferlerin yakında başlayacağı göz önüne alındığı zaman en güzel tatil planları yapılmaya başlandı. Mikonus’un eğlenceli yaşamına, Symi’nin renkli dünyasına, Santorini’nin romantik gün batımı manzaralarına hazır mıyız?