Yusuf ile Kenan filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Çobanlık yaparak yaşamlarını sürdürürken her şeyin alt üst olduğu iki küçük kardeşin dramatik hayat hikayesinin anlatıldığı filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Yusuf ile Kenan filmi ne zaman çekildi, Yusuf ile Kenan filmi nerede çekildi, Yusuf ile Kenan filmi hangi kanalda oynuyor, Yusuf ile Kenan filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Yusuf rolü ile Cem Davran, Kenan rolü ile Tamer Çeliker, Cenk / Böcek rolü ile Yalçın Avşar, Çarpık rolü ile Hakan Tanfer ve Çeto rolü ile Şevket Avşar yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Mahmut Gökgöz, Ehat Alinçe, Hakkı Kıvanç, Suna Selen, Sadettin Erbil, Gülten Kaya, Adnan Karabacak, Yusuf Çetin ve Erdoğan Seren rol alıyor.

Yusuf ile Kenan filminde, babaları bir kan davasına kurban gidince tamamen yetim kalan iki kardeş, hayatta kalan tek akrabalarını, Ali Amca’larını bulmak üzere İstanbul’a gidiyor. Köyden gelen bu iki çocuk amcalarını aradıkça İstanbul’un büyüklüğü ve kirliliği sebebiyle umutsuzluğa düşüyor. Artık umutlarını iyice kaybettikleri bir anda Böcek lakaplı bir çocukla tanışıyorlar. Böcek, suç dolu İstanbul’un kaderinde suç yazılı olan çocuklarından sadece biridir. Yusuf ile Kenan’ı da kendine çekmeyi istemektedir. Şimdi bu iki kardeşin yolları dürüstlük, sabır ve ahlak anlayışları sebebiyle ayrılır. Yusuf ile Kenan filminde Yusuf’u oynayan aktör kimdir, çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri, konusu hikayesi ne sorularının yanıtları haberimizde pusulabet yer alıyor.

Songül Karlı aslen nereli burcu ne son hali Songül Karlı evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı? Songül Karlı aslen nereli burcu ne son hali Songül Karlı evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı?

Yusuf ile Kenan filmi ne zaman çekildi?

Yusuf ile Kenan filmi 1979 yılında çekildi. 80 dakika süren film 16 Ocak 1979 tarihinde gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Sinemamızın efsane yönetmenlerinden Ömer Kavur’un sosyal gerçekçi bir dille çektiği ilk dönem filmlerinden olan Yusuf ile Kenan, sokakta şehrin yıkıntıları arasında kendilerine yeni bir aile kurmak zorunda kalan, köksüz, kimsesiz çocukların hikayesini anlatıyor. Henüz çocuk yaştaki Cem Davran’ın başrolde yer aldığı sarsıcı bir öyküye sahip olan film ilginç bir hikayeye sahip. 1979 senesinde yasaklanan Altın Portakal ödülleri, 12 yıl önce verilmiş ve Cem Davran, Kenan rolüyle En İyi Çocuk Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştü.

Yusuf ile Kenan filmi nerede çekildi?

Yusuf ile Kenan filmi İstanbul’da çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’un farklı ilçelerinde, semtlerinde ve mekanlarında çekim setleri kurularak filmin çekimleri tamamlandı. Film, 1980’de Milano Film Festivali’nde büyük ödülü kazanarak sinemamızın o dönemde yurtdışındaki sayılı başarılarından birisini elde etmişti. Ayrıca birçok farklı ödülü de kazanarak Türk sinemasının çok konuşulan yapımları arasına girdi. Filmin senaryosunu Onat Kutlar ve Ömer Kavur yazdı. Filmin müziklerini Çağdaş Araştırma Grubu hazırladı. Yapımcıları Ömer Kavur ve Necip Sarıcıoğlu olan, dram ve dramatik komedi türlerinde çekilen film, farklı tarihlerde izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.

Öykü Gürman aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir Öykü Gürman oynadığı tv dizileri filmleri Öykü Gürman aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir Öykü Gürman oynadığı tv dizileri filmleri

Yusuf ile Kenan filmi konusu ne?

Yusuf ile Kenan filmi konusu; biri 14, diğeri 9 yaşlarında, çobanlık yapan iki kardeşin babaları bir kan davası sonucu öldürülüyor ve çocuklar tek akrabaları olan amcaları Ali'yi bulmak üzere İstanbul'a kaçıyor. Amcalarını bulamıyorlar ve yabancısı oldukları büyük kentin acımasız koşulları altında umutsuzluk ve çaresizliklerinin doruk noktasında, Böcek adlı bir sokak çocuğuyla tanışıyorlar. Böcek onları Çarpık adında, kirli işler çeviren bir gençle tanıştırıyor. Yusuf Çarpık’la hırsızlık yapmaya başlıyor. Öte yandan daha sağlam ve tutarlı bir kişiliğe sahip olan Kenan direniyor, amacı dürüst bir işte çalışıp meslek sahibi olabilmektir. Yusuf, abisinin yolundan gitmiyor ve tornacıda çıraklık yaparak bir gecekondu ailesinin yanında yaşamaya başlıyor.

Yusuf ile Kenan filmi hangi kanalda oynuyor?

Yusuf ile Kenan filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 24 Eylül Pazar günü saat 10.00 ve aynı günün akşamı saat 19.00’da 360 TV ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Ömer Kavur'un toplumun itilmişleri arasından çekip çıkardığı iki çocuğun hikâyesini yalın ve etkili bir sinema diliyle anlattığı bu eser, uluslararası arenada da kabul görmüş bir filmdir. Çağdaş Araştırma Grubu ve Alfa Film tarafından çekilen film, Yeni Stüdyo tarafından seslendirilmiştir. Filmde Tamer Çeliker’i Nurdan Zobu seslendirmiştir. Film 1 saat 20 dakika pusulabet giriş sürüyor.

Birleşen Yollar filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Birleşen Yollar filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Yusuf ile Kenan filmi oyuncuları isimleri

 • Cem Davran (Yusuf)
 • Tamer Çeliker (Kenan)
 • Yalçın Avşar (Cenk / Böcek)
 • Hakan Tanfer (Çarpık)
 • Şevket Avşar (Çeto)
 • Mahmut Gökgöz (Reis)
 • Ehat Alinçe (Çaycı)
 • Hakkı Kıvanç (Baba)
 • Suna Selen (Lale)
 • Sadettin Erbil (Dayı)
 • Gülten Kaya (Böcek'in Annesi )
 • Adnan Karabacak (Falkonetti)

Yusuf ile Kenan filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Yusuf Çetin (Katil), Erdoğan Seren (Kahveci), Ahmet Koç (Polis), Engin Gürmen (Lale'ye Misafir Gelen Adam), Nuri Tuğ (Gardiyan), Yılmaz Kurt (Komiser) ve Sezai Kaya (Haydar).

Canım Kardeşim filmi nerede çekildi hangi semtte çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor? Canım Kardeşim filmi nerede çekildi hangi semtte çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor?