Oyuncu Zerrin Tekindor’un hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Zerrin Tekindor aslen nereli, Zerrin Tekindor burcu ne, Zerrin Tekindor boyu kaç, Zerrin Tekindor evli mi, Zerrin Tekindor kiminle evli, Zerrin Tekindor eşi kim, Zerrin Tekindor oynadığı diziler filmler nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. 5 Ağustos 1964 Balıkesir doğumlu olan başarılı oyuncu, aynı zamanda pek çok sergi açan yetenekli bir ressamdır. 2004, 2010 ve 2014 yıllarında Afife Tiyatro Ödülü alan oyuncu 2008 yılında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisinde ki Matmazel rolü ile televizyon izleyicisi tarafından tanınıp sevilmiştir.

Zerrin Tekindor öğretim hayatının tamamını Ankara'da sürdürmüştür. 1985 yılında lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde tamamlamıştır. 1985-1987 yılları arasındaki sezonlarda Adana Devlet Tiyatrosu'nda stajyer oyuncu olarak görev almıştır. 1987 yılında Ankara’ya geri dönerek 2003 yılına kadar Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuk yapmıştır. Tiyatro kariyeri boyunca pek çok önemli oyunla sahneye çıkmıştır. Zerrin Tekindor kimdir nerelidir, memleketi neresi, boyu nedir, hangi burç, evli mi, eşi kim, sevgilisi kim, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı soruları yanıtları ve Zerrin Tekindor’un yaşamına dair merak edilenler haberimizde veslot yer alıyor.

Ebru Şahin aslen nereli burcu ne evli mi sevgilisi kim Ebru Şahin oynadığı filmleri ve tv dizileri Ebru Şahin aslen nereli burcu ne evli mi sevgilisi kim Ebru Şahin oynadığı filmleri ve tv dizileri

Zerrin Tekindor aslen nereli?

Zerrin Tekindor aslen Balıkesirlidir. Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde doğmuştur. Yetenekli oyuncu 1990-1994 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Resim Bölümüne özel öğrenci olarak eğitim almıştır. Halil Akdeniz, Mehmet Güleryüz ve Bedri Baykam’ın atölyelerinde çalışmalar yapmıştır. Tiyatro oyunculuğu yaparken İstanbul ve Ankara’da kendi eserlerinden oluşan kişisel sergiler açmış ve kendini geliştirmek için yurt dışında sanat fuarlarına katılmıştır.

Zerrin Tekindor burcu ne?

Zerrin Tekindor’un burcu Aslan’dır. 5 Ağustos 1964 tarihinde dünyaya gelen sanatçı 59 yaşındadır. 2003 yılında kendi isteği ile İstanbul Devlet Tiyatrosu'na tayin edildi. Ayı sene televizyon kariyerine başlayıp çeşitli dizilerde yer aldı.

Birkan Sokullu aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Birkan Sokullu aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Zerrin Tekindor boyu kaç?

Zerrin Tekindor’un boyu 1,68 cm’dir. İlk sinema deneyimini 2014 yılında Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği Pek Yakında adlı komedi filmindeki Ülkü karakteri ile yaptı. Son olarak 2022 yılında Amerika ve Avustralya ortak yapımı Üç Bin Yıllık Bekleyiş filminde rol aldı.

Zerrin Tekindor evli mi kiminle evli eşi kim?

Zerrin Tekindor evli değildir. 1987-1999 yılları arasında Çetin Tekindor ile iki kez evlenip boşanan oyuncunun bu evlilikten Hira adlı bir oğlu olmuştur. Zerrin Tekindor son olarak Haluk Bilginer ile 6 senelik bir birliktelik yaşamış ve ayrılmıştır. Haluk Bilginer’in sahibi olduğu Oyun Atölyesi’nde pek çok oyunda yer alan Tekindor, 2012 yılında yine Oyun Atölyesi prodüksiyonu olan Antonius ile Kleopatra adlı oyunu Globe to Globe Festivali kapsamında Londra'da Shakespeare Globe Tiyatrosu'nda sahnelemiştir. Zerrin Tekindor günümüzde 2023 yılında veslot giriş yayınlanmaya başlayan Yüz Yıllık Mucize adlı dizide rol almaktadır.

Çetin Tekindor aslen nereli evli mi eşi kimdir burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri Çetin Tekindor aslen nereli evli mi eşi kimdir burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri

Zerrin Tekindor oynadığı diziler filmler

Zerrin Tekindor oynadığı diziler

 • 2007 - Aşk Yeniden
 • 2008 - Aşk-ı Memnu
 • 2011 - Kuzey Güney
 • 2014 - Kurt Seyit ve Şura
 • 2015 - Kara Sevda
 • 2018 - Şahin Tepesi
 • 2020 - Zemheri
 • 2021 - Mucize Doktor
 • 2022 - Dünyayla Benim Aramda
 • 2023 - Yüz Yıllık Mucize

Yüz Yıllık Mucize dizisi nerede çekiliyor hangi gün oynuyor hangi kanalda yeni bölüm ne zaman? Yüz Yıllık Mucize dizisi nerede çekiliyor hangi gün oynuyor hangi kanalda yeni bölüm ne zaman?

Zerrin Tekindor oynadığı filmler

 • 2015 - Pek Yakında
 • 2016 - İkimizin Yerine
 • 2017 - İstanbul Kırmızısı
 • 2018 - Müslüm
 • 2022 - Three Thousand Years on Longing

Zuhal Olcay aslen nereli burcu ne çocuğu var mı eşi kimdir oynadığı filmleri ve tv dizileri Zuhal Olcay aslen nereli burcu ne çocuğu var mı eşi kimdir oynadığı filmleri ve tv dizileri