Türk sinemasının ölümsüz eserlerinden biri olan Züğürt Ağa filmi, televizyon ekranlarında sinema tutkunları ile buluşmaya devam ediyor. Züğürt Ağa filminin çekim ve yayın ayrıntıları sinemaseverler tarafından araştırılıyor. Züğürt Ağa filmi kaç yılında çekildi, Züğürt Ağa filmi oyuncuları isimleri, Züğürt Ağa filmi İstanbul’da nerede çekildi ve Züğürt Ağa filmi hangi köyde çekildi sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Şener Şen, Erdal Özyağcılar, Füsun Demirel, Nilgün Nazlı ve Atilla Yiğit rol alıyor.

Züğürt Ağa filminin yönetmen koltuğunda Nesli Çölgeçen oturuyor. Filmin senaryosunu Yavuz Turgul yazdı. Yapımcısı Kadri Yurdatap olan filmin müziklerini ünlü müzisyen Atilla Özdemiroğlu hazırladı. Mine Film stüdyolarında hazırlanan, dram ve komedi türleri ile çekilen film 110 dakika sürüyor. Filmde Züğürt Ağa, köyünde yaşanan bir dizi talihsiz olayın ardından İstanbul'a gitmeye karar veriyor. Ancak bu şehir temiz kalplilere göre bir yer değildir. Bunu geç de olsa anlıyor. Film ile ilgili tüm detaylar haberimizde onwin yer alıyor.

Züğürt Ağa filmi kaç yılında çekildi?

Züğürt Ağa filmi 1985 yılında çekildi. 1986 yılının Ocak ayında vizyona girerek, sinemaseverler ile beyazperdede buluştu. Televizyon ekranlarında ise muhtelif aralıklarla yayınlanmaya devam ediyor.

Züğürt Ağa filmi İstanbul’da nerede çekildi?

Züğürt Ağa filmi İstanbul’un farklı ilçe, semt ve mekanlarında çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Şanlıurfa’da yapılırken, devam eden sahneler için ise İstanbul’un farklı noktalarında çekim setleri onwin giriş kuruldu.

Züğürt Ağa filmi hangi köyde çekildi?

Züğürt Ağa filmi Şanlıurfa’nın Sultantepe Köyü’nde çekildi. Filmde Haraptar Köyü olarak görünen köy, aslında Şanlıurfa’ya bağlı Sultantepe Köyü’dür. Çekimler 1985 yılının sonbaharında gerçekleşti.

Züğürt Ağa filmi oyuncuları isimleri

  • Şener Şen - Züğürt Ağa
  • Erdal Özyağcılar - Kekeç Salman
  • Füsun Demirel - Zana
  • Nilgün Nazlı - Kiraz
  • Atilla Yiğit - Hırpıt Ali
  • Can Kolukısa - Kahya Müsellim Efendi
  • Bahri Selin - Abdo Ağa
  • Ayla Arslancan - Züğürt Ağa`nın anası
  • Celal Perk - Remo

Züğürt Ağa filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol alıyor; Ali Osman Okumuş - Züğürt Ağa`nın oğlu, Funda Çakmaktaş – Sıla, Kemal İnci – Abuzer, Celal Yassıtaş – Şıh, Kadir Yılmaz – Behram, Hamdiye Turhan, Habil Yenici - 1. Pehlivan. Ahmet Yutmaz - 2. Pehlivan, Ali Rıza Canoluk - Market Sahibi, Sabah Ayşavkı - Kiraz'ı İsteyen Delikanlı, Kadir Yılmaz – Behram, Ayla Arslancan - Ağa'nın anası, Filiz Küçüktepe - Kekeç Salman'ın eşi ve Osman Bardakçı.