Son dakika İzmir... İzmir'in Selçuk ilçesinde yaşayan ve Selçuk'un tanıtımına yaptığı katkıyla herkesin gönlünü kazanan ünlü sanatçı Hayko Cepkin'e Selçuk Belediyesi'nden jest geldi. Selçuk Belediyesi, yapılan Meclis toplantısında Hayko Cepkin'e fahri hemşehrilik unvanı verilmesini oy birliğiyle kabul etti.

Selçuk Belediyesi'nin Saint Jean Bazilikası'nda düzenlediği etkinliğe katılan Hayko Cepkin, fahri hemşehrilik sürpriziyle karşı karşıya kaldı. Sahneye çıkan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Hayko Cepkin'e Selçuk'a katkıları nedeniyle fahri hemşehrilik unvanının verildiğini ifade etti. Bu beratın, gecikmiş bir berat olduğunu söyleyen Sengel, katkıları için Hayko Cepkin'e teşekkür etti. 

Verilen beratın ardından konuşan Hayko Cepkin, on yıldır Selçuk'ta ikamet ettiğini belirterek hemşehri ilan edildiği için çok mutlu olduğunu ve bundan sonra Selçuk için daha güzel şeyler yapmaya çalışacağını söyledi. 

HAYKO CEPKİN KİMDİR? 

Türk müziğinin en önemli isimlerinden Hayko Cepkin, 1978 yılında İstanbul'da doğdu. Özel Getronagan Ermeni Lisesi'nden mezun olan Hayko Cepkin, Mimar Sinan Üniversitesi'nde eğitim gördükten sonra 1997 yılında ilk albümünü çıkardı. Art arda 2 albüm çıkaran Hayko Cepkin, Türk müziğinin en sevilen isimlerinden biri oldu. Kariyeri boyunca Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaşan ve Türkiye'nin dört bir yanında konser veren Hayko Cepkin'in albümleri şu şekilde: 

  • Sakin Olmam Lazım 
  • Tanışma Bitti 
  • Sandık 
  • Aşkın Izdırabını 
  • Beni Büyüten Şarkılar 

19 MAYIS'TA İZMİR'DE SAHNE ALMIŞTI 

Hayko Cepkin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde sahne almıştı. İzmir Gündoğdu Meydanı'nda saat 23.00'te başlayan konsere binlerce kişi katılmıştı. Konser, halka açık ve ücretsiz olmuştu.