Çukur dizisinde Efsun karakterine hayat veren oyuncu tüm dikkatleri üzerine çekti. Oyuncunun kim olduğu ve gerçek ismi merak ediliyor. Baykal’ın kızı Efsun olarak bilinen oyuncu kimdir? Gerçek adı ne? Damla Sönmez kimdir? Kaç yaşında? Dizileri hangileri? Soruları sıkça soruluyor. Başrollerinde Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil ve Necip Memili ile Öner Erkan’ın oynadığı Çukur dizisinde Efsun rolünde olan oyuncuya dair tüm ayrıntılara haberimizde yer veriyoruz.

ÇUKUR EFSUN KİMDİR? GERÇEK ADI NE?

Çukur dizisinde Efsun karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Damla Sönmez’dir. Koçovalılara kök söktüren Baykal’ın kızı olan Efsun, babasının intikamı için ittifaklar kurarak Çukur’a savaş açtı. Ancak Yamaç Koçovalı’ya (Aras Bulut İynemli) aşık olan Efsun, aşkı ile intikamı arasında bir karar vermek zorunda kaldı ve aşkı seçti.

defne samyeli kızı kim

DAMLA SÖNMEZ KİMDİR?

Damla Sönmez, 1987 İstanbul doğumludur ve 32 yaşındadır. Üniversite eğitimini müzik bölümünde tamamlayan, ardından oyunculuk kariyerine yönelen Damla Sönmez, 17 yaşından bugüne çeşitli dizilerde oynuyor. Yeditepe Üniversitesi’nde Tiyatro eğitimi alan ve Emret Komutanım dizisi ile tanınan Damla Sönmez, Güllerin Savaşı, Aşk ve Gurur, Masum Değiliz dizilerinde de rol aldı. Yetenekli oyuncu 2019 yılında Çukur dizisi kadrosuna Efsun rolü ile dahil oldu. Damla Sönmez evli değildir.

yeni başlayacak diziler 2021