Son dakika İzmir haberleri… Depremzedeler İzmir’de sosyal tesis ve Hilton Otel’de kalacak. “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasıyla depremzedelerin barınma sorunu için kampanya başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da afet bölgesinden İzmir’e gelen misafirleri boş durumdaki tesislere yerleştirmeye başladı. İZELMAN A.Ş. bünyesinde yer alan Buca Sosyal Tesisleri ve Örnekköy Sosyal Tesisleri depremzedelerin konaklaması için hizmete açıldı.

Depremzedeler İzmir’de sosyal tesis

Afet bölgesinden İzmir’e gelen depremzedelere internet, ısınma, sıcak su, yemekhane ve çamaşırhane hizmeti sunuluyor. Ayrıca merkezlerde hazır bulundurulan ekiplerle depremzedeler için psiko-sosyal destek veriliyor.

Hilton Otel depremzedeler için açılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Soyer; “Hilton Oteli'ni depremzedelerimizin kullanımına açıyoruz. Yüzde 23,5 ortağı olduğumuz Hilton Oteli binası için büyük ortak Ata Holding ile yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı. Teknik inceleme ve düzenlemenin ardından otel geçici konaklamaya açılacak.” dedi.