Dyt. Dr. Ayça Kaya kimdir, kaç yaşında, kitapları, kliniği nerede, muayene ücreti 2021

Sağlık programlarının en dikkat çeken isimlerinden olan Dyt. Dr. Ayça Kaya’nın hayatı, biyografi bilgileri, kim olduğu, yaşı, eserleri, klinik adresi ve fiyat tarifesi ortaya çıktı.

Güncel 02.03.2021, 15:55 10.06.2021, 21:05
Dyt. Dr. Ayça Kaya kimdir, kaç yaşında, kitapları, kliniği nerede, muayene ücreti 2021

Televizyon kanallarında yayınlanan programlara katılarak diyet ve sağlık konularında önemli bilgiler paylaşan, ayrıca gazetelerde ve dergilerin sağlık köşelerinde de röportajları yayınlanan Diyetisyen Doktor Ayça Kaya’nın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Dyt. Dr. Ayça Kaya kimdir, kaç yaşında, kitapları, kliniği nerede, muayene ücreti 2021 nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. Dr. Ayça Kaya, özellikle obezite ile ilgili toplumu bilinçlendirmek için gerek yazılı medyada, gerekse katıldığı konferanslar ve televizyon programlarında sağlıklı beslenme alışkanlığının kazanılmasının önemini anlatmaya devam ediyor.

Yılların birikimine sahip olan tecrübeli isim, deneyimi ile geliştirdiği kendi yöntemi olan “Sayarak Zayıfla”yı kilo problemi olanlara öğreterek, toplum sağlığı için sağlıklı beslenme bilincinin oluşmasına katkıda bulunmayı sürdürüyor. Dr. Ayça Kaya Sağlıklı Yaşam Merkezi adıyla bir kliniği bulunan ve “Yaşamınıza Sağlık Katabilmek” sloganı ile hizmet veren Ayça Kaya, en çok araştırılan uzmanlar arasında yer alıyor. Türkiye’de her 2 kişiden 1’inin kilo problemi yaşadığını, toplumda bu kadar yaygınlık gösteren bir sorunun bir sektör haline gelmesinin de kaçınılmaz olduğuna vurgu yapan Dr. Ayça Kaya, her paylaşılan diyet listelerine itibar edilmemesine vurgu yapıyor.

Doğru bir diyet sisteminin uygulanmasının önemine dikkat çeken Kaya, bazı diyetlerin, yaşamımız için gerekli olan temel besin kaynaklarından bizleri mahrum bıraktığını, bu durumun fazla kilolardan kurtulmak yerine sağlığın kaybedilmesi ile sonuçlandığını söylüyor. Sağlığın önemine değinen Kaya, kliniklerinde bilimsel veriler ışığında, kilo problemi yaşayan kişilere nasıl beslenmeleri gerektiğini öğretiyor, uzun ve kaliteli bir hayat sürmeleri için çalışıyor. Dr. Ayça Kaya’nın kim olduğu ve yaşı ile kitapları, klinik adresi ve fiyat tarifesi sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Dyt. Dr. Ayça Kaya kimdir, kaç yaşında, kitapları, kliniği nerede, muayene ücreti 2021

Dyt. Dr. Ayça Kaya kimdir?

Dyt. Dr. Ayça Kaya İstanbul’da dünyaya geldi. Tam adı Elem Ayça Kaya olan başarılı doktor, Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Numune Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü’nde ihtisasını tamamladı. Şişmanlık ve obezite tedavisine yönelik çok sayıda klinik araştırması yapan Kaya, dünya ölçeğinde bir ilk olan sağlık çalışması ile çok konuşuldu. Şişmanlık tedavisinde, kombine ilaç kullanımının, tekli ilaç kullanımına üstün olmadığını gösterdiği çalışması ile birçok uluslararası kongreye katıldı.

Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde çok çeşitli bilimsel dergilerde makaleleri ve çalışmaları yayınlanan Kaya, uzmanlık tezini Karaciğer Yağlanması ve Risk Faktörleri üzerine yaptı. Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde ve Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmalar yapan, İstanbul Cerrahi Hastanesinde Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Merkezi kuruculuğu, kordinatörlüğü, check-up merkezinin yeniden yapılandırılmasında görev alan Kaya, birçok televizyon kanalında da sağlıklı beslenme konusundaki uzmanlığını paylaşmaya devam etti. 2010 yılında Kanal D ekranlarında “Doktorum” adlı sağlıklı beslenme, kalıcı zayıflama ve metabolizma üzerine yayınlar hazırladı.

Kendi muayenesinde hastalarına tedavi sunmaya devam eden Kaya, Türk İç Hastalıkları Derneği, Türk Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği, Avrupa Obezite Çalışma Grubu, Antiaging Eğitim ve Araştırma Derneği ve Türk Tabipler Birliği Derneği üyesidir. Dr. Ayça Kaya evlidir ve 2 çocuğu var.

doktor ayça kaya haftada 5 kilo verdiren diyet listesi

Dr. Ayça Kaya kaç yaşında?

Dr. Ayça Kaya’nın doğum tarihi ve yaşı hakkında bilgi bulunmamaktadır. 1998 yılında üniversiteden mezun olduğu bilinen Ayça Kaya, yaşı hakkında bilgi vermemeyi tercih ediyor.

Dr. Ayça Kaya kliniği nerede?

Dr. Ayça Kaya’nın kliniği İstanbul’un Kadıköy ilçesindedir. Klinik adresi: Feneryolu, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, No:84 D:11, Kadıköy/İstanbul. Telefon ve iletişim bilgileri ise; (0216) 385 55 34 / 0533 415 25 53. Ayça Kaya tarafından 2006 yılında kurulan klinikte sağlıklı yaşam ve beslenme alışkanlığı kazandırma amacı ön planda tutulmaktadır.

Dr. Ayça Kaya klinik muayene ücreti 2021

Dr. Ayça Kaya klinik muayene ücreti hastaya göre değişmektedir. Kliniğin telefon numaraları aranarak bu konuda detaylı bilgi ve net fiyat alınabilmektedir.

Dr. Ayça Kaya kitapları

  • Ayça Kaya ile 50 Adımda Sağlıklı ve Hızlı Zayıfla
  • Gençlik Reçeteleri
  • Karnım Zil Çalıyor
  • Kalıcı Zayıfla
  • Sayarak Zayıfla - 5333
  • Sayarak Zayıfla Mutfakta
  • Beslenme Saati

dr. ayça kaya evli mi, eşi kim, kaç kilo, boyu kaç

Yorumlar (0)