İzmir Basmane çukuru son durum: Basmane çukuru projesi hazırlanacak

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Basmane Çukuru ve kent genelindeki sorunların çözümü için ilkesel anlamda anlaştıklarını söyledi.

Güncel 12.05.2022, 14:38 16.05.2022, 21:11
İzmir Basmane çukuru son durum: Basmane çukuru projesi hazırlanacak

Son dakika İzmir haberleri… AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede kent gündemi ve İzmir yatırımlarına ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşmenin öne çıkan konularından bir tanesi de yıllardır kentin kanayan yarası haline gelen ve adeta bataklığa dönüşen “Basmane Çukuru” oldu.

İzmir Basmane çukuru son durum

Sorunların çözümü konusunda ilkesel olarak anlaştıklarını söyleyen Başkan Soyer, Konak Basmane çukuru son durum hakkında “Müjde için erken ama bu kent için en önemli çıbanbaşı diyebileceğimiz, en kronik hale gelmiş sorunlarından biri. Bu konuda uzun zamandır çalışma yapıyorduk ama sorun hala devam ediyor, kilit hala aşılamadı ve kör düğüme dönmüş bir tablo var. Bütün hazırlık çalışmalarının ardından çözülebilmesi için birlikte çalışacağımızı görüştük. Bundan da çok mutluyuz. Meseleyi arkadaşlarımızla beraber masaya yatırdık ve ne yapılabileceği konusunda istişarelerde bulunduk. Umutlu olduğumuzu söyleyebiliriz” dedi.

Basmane çukuru projesi hazırlanacak

“Basmane Çukurunun çözülmesi konusunda ivedilikle her iki taraf olarak da hareket edeceklerini söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “İzmir açısından çok verimli ve faydalı bir görüşme oldu. İlkesel anlamda bütün İzmirliler gibi bizler de siyaset yapan kişiler olarak Basmane Çukurunun ivedilikle çözümünden yanayız. İlkesel anlamda bu sorunun çözülmesi konusunda mutabık kaldık. Teknik çalışmalar var. Bu teknik çalışmaları arkadaşlarımızla birlikte yapacağız. Buraya gelmeden önce son başbakanımız Binali Yıldırım ve Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ ile beraber görüştük. Onlar da ilkesel olarak süratle bu işin çözülmesinden yanalar. Ama teknik çalışmaları görmek istiyorlar. Teknik çalışmaları beraber yapacağız. Ankara’yla da görüşerek yol haritamızı belirleyeceğiz” diye konuştu.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)