SON DAKİKA

Güncel

9 Eylül Orman Konseri’ne on binler katıldı

İzmir’de geçtiğimiz ay yanan ormanların yeniden yeşillenmesi için düzenlenen “Orman İzmir” konserine on binlerce kişi katıldı.

10 Eylül 2019 13:55
9 Eylül Orman Konseri’ne on binler katıldı

İzmir’de geçtiğimiz ay Karabağlar ilçesine bağlı Tırazlı Mahallesi ormanlık alanında yangın çıkmış, çevre ilçelerin ormanlık alanlarına da sıçrayan yangın 3 günlük yoğun çalışmanın ardından güçlükle kontrol altına alınmıştı. Yanan ormanların yeniden doğması ve yaraların sarılması için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark’da 9 Eylül Orman Konseri düzenledi. İzmir Fuarı’nın devam ettiği Kültürpark’da yapılan konsere on binlerce vatandaş katıldı.

İZMİR ORMAN KONSERİ KÜLTÜRPARK’DA YAPILDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Orman Konseri, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümünde yapıldı. İzmir, 9 Eylül Orman Konseri ile ikinci bir bayram yaşadı. Orman Konseri ile İzmir ormanlarını korumak ve yaşatmak için harekete geçtiklerini kaydeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Belediye Başkanı olarak birbirinden nefret eden iki ağaca rastlamadığını ve bir ormanın bir başka ormanı katlettiğini duymadığını dile getirdi. Dünyada insanların dışındaki canlıların birbirini esir etmediğini de söyleyen Başkan Soyer, ağaçların yaptığını insanların da yapabileceğini kaydetti.

İzmir Orman Konseri 2019

ORMAN KONSERİ’NE KATILAN SANATÇILAR

Karabağlar ilçesinde çıkan yangında 5 bin hektarlık bir alanın, yani Karşıyaka ilçesi kadar bir alanın kaybedildiğini, ancak umutsuzluğa yer olmadığını söyleyen Başkan Tunç Soyer, İzmir’in doğal örtüsünün korunması ve ormanların geliştirilmesi için kararlı olduklarını, Menderes Efemçukuru’nda “Orman İzmir” buluşması gerçekleştirdiklerini ve ormanlar için kampanya başlattıklarını dile getirdi. Müziği ile destek veren sanatçılara teşekkür eden Başkan Soyer, Orman Konseri’nin sanatçılar sayesinde yapıldığını kaydetti. İzmir Orman Konseri’nde Haluk Levent, Hayko Cepkin, Gazapizm, Gripin, Halil Sezai, Oğuzhan Uğur ve Edip gibi ünlü gruplar ve sanatçılar sahneye çıktı. Konserden elde edilen tüm gelirler, İzmir ormanlarının korunması için kullanılacak.

İzmir Orman Konseri 2019
  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım