Cuma akşamları ATV ekranlarında yayınlanan Hercai dizisinde Gönül Aslanbey karakterini canlandıran aslen İzmirli Oya Unustası, dizi severlerin merak ettiği ve yakından takip ettiği isimler arasında yer alıyor. Hercai Gönül kim? Oya Unustası kimdir? Dizilerini, boyunu ve yaşını merak edenler, genç oyuncunun hayatına dair ayrıntıları araştırıyor. Başrollerinde Akın Akınözü, Ebru Şahin, Ayda Aksel ve Serhat Tutumluer’in olduğu Hercai dizisinde rol alan Oya Unustası’na dair ayrıntılar haberimizde yer alıyor.

HERCAİ GÖNÜL KİM GERÇEK ADI NE

Hercai dizisinde Gönül Aslanbey karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Oya Unustası’dır. Dizide Aslanbey ailesinin 2 kız torunundan biri olan, Sultan Aslanbey’in çocuğu olan Gönül, öfkesi ve güzelliği ile bilinen bir karakter. Duygularını ön plana alan Gönül, büyük bir aşk düşlüyor ve sevilmek istiyor.

OYA UNUSTASI KİMDİR EŞİ KİM OYNADIĞI DİZİLERİ

1988 İstanbul doğumlu Oya Unustası aslen İzmir Bucalı. Anne tarafı Selanik, baba tarafı Bulgaristan göçmeni olan Oya Unustası, konservatuar flüt bölümü mezunu. Usta oyuncu Ayla Algan’dan sahne sanatlarına ve oyunculuğa dair önemli eğitimler alan Unustası, 2010 yılında Kaybedenler Kulübü ile kamera karşısına geçti. Daha sonra İzmir Çetesi, Sevdaluk ve Beyaz Karanfil dizilerinde rol alan genç oyuncu, 2015’de Kalbim Ege’de Kaldı dizisinde, 2018’de Masum Değiliz dizisinde ve aynı yıl Diriliş Ertuğrul’da oynadı. Oya Unustası 2019’da Hercai dizisi kadrosuna dahil oldu ve Gönül Aslanbey karakterine hayat veriyor.