İzmir Altınordu oyuncuları milli takım forması giydi. U17 Milli Takımımızın Arnavutluk U17 Milli Takımı ile oynadığı özel maçta 3 Altınordulu oyuncu forma giydi. Tiran'da oynanan ve 3-0 millilerimizin galibiyeti ile sonuçlanan karşılaşmada Milli Takımımıza galibiyeti getiren golleri 10. dakikada Mertcan Ayhan, 68. dakikada Veis Yıldız ve 88. dakikada Furkan Emin Kaçmaz kaydetti.

İzmir Altınordu Futbol Akademisi oyuncuları

Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U16/17 Takımı oyuncularından Onuralp Çevikkan 90 dakika, Ege Arslan 55 dakika süre alırken, Furkan Emin Kaçmaz da 16 dakika forma giydi. Ayrıca Furkan Emin Kaçmaz, 88. dakikada Milli Takımımızın 3. golünü kaydetti.

Ayrıca yine Tiran’da oynanan bir diğer karşılaşmayı U17 Milli Takımımız, 66 ve 84. dakikalarda Recep Yalın Dilek ve 86. dakikada Muhammed Sinan Kaya’nın golleri ile 3-0 kazandı. Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U16/17 takımı oyuncularından Furkan Emin Kaçmaz 45 dakika, Ege Arslan 14 dakika forma giyerken Onuralp Çevikkan bu maçta süre alamadı.

Bilal Demirağ, Ata Yanık, Onur Kağan Yıldız ve Mustafa Duru’ya davet

TFF’nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre 2. Etap Seçmeleri 23-30 Ocak tarihleri arasında TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde toplanacak. 2. Etap Ara Seçmelerine davet edilen oyuncular, Genç Milli Takım antrenörlerinden oluşan izleme komitesi tarafından gözlemlenecek.

Gözlemlenen ve oyuncu havuza dâhil edilen isimler ilerleyen dönemde üçüncüsü yapılacak olan seçmelerde tekrar bir süzgeçten geçirilerek U14 Milli Takımımızın nihai kadrosu oluşturulacak. Aday kadroya Altınordu U14 Takımından Bilal Demirağ, Ata Yanık, Onur Kağan Yıldız ve Mustafa Duru davet edildi.