İzmir Arkas Sanat Merkezi, çok önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun eserlerinin yer aldığı sergi 18 Eylül Çarşamba günü Arkas Sanat Merkezi’nde açıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sponsor olduğu serginin ön tanıtımı Arkas Sanat Merkezi’nde yapıldı.

ARKAS SANAT MERKEZİ PİCASSO SERGİSİ

Arkas Sanat Merkezi Picasso Sergisi, 18 Eylül 2019 Çarşamba ve 5 Ocak 2020 Pazar günleri arasında ziyaret edilebilecek. Türkiye’de bu güne kadar yapılan önemli sergiler arasında yer alacak olan Picasso sergisine ülkenin dört bir yanından sanatseverlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları’nın yaptığı Arkas Sanat Merkez Picasso Sergisi’nin resmi sponsoru ise İzmir Büyükşehir Belediyesi oldu. Sergide Picasso’nun önemli tabloları, tasarladığı kostümler, eskizleri, heykelleri ve hayatına dair fotoğraflar İzmir’deki sergide yer alacak. Picasso Sergisi, Salı ve Pazar günleri arasında, saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek.

Picasso Sergisi - İzmir

İZMİR’DE PİCASSO SERGİSİ

İzmir’in tarih boyunca, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin vücut bulduğu en önemli metropoller arasında yer aldığını kaydeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’i kültür ve sanatta bir üretim merkezi haline getirmek istediklerini kaydetti. İzmir’de, dünyanın en önemli sanatçılarından olan Picasso’nun eserlerini ağırlayacaklarını söyleyen Başkan Soyer, kültür sanat vizyonlarının bununla sınırlı olmadığını, sanatın yedi dalında yeni eserler ve farklı akımlar meydana gelen bir şehir iklimini yaratacaklarını dile getirdi.

Picasso Sergisi - İzmir

PİCASSO’NUN FARKLI ESERLERİ SERGİLENECEK

Picasso’nun farklı sanat dallarındaki eserlerinin sergide yer aldığını söyleyen Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Tunç Soyer’e desteklerinden ötürü teşekkür etti ve kültür sanat alanında daha çok değer üretip, İzmir’i hak ettiği noktaya getirmek istediklerini dile getirdi. Picasso Sergisi toplantısına Paris Picasso Müzesi Müdürü Laurent Le Bon da katıldı.