Son dakika İzmir haberleri… İzmir Bornova Belediyesi deprem bölgesinde 40 bin kişilik çadır kuruyor. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Belediye Meclisi öncesinde Türkiye’yi yasa boğan depremlerin ardından yapılan çalışmaları anlattı.

Deprem bölgesinde 40 bin kişilik çadır kuruluyor

Depremin gerçekleştiği 6 Şubat 2023’ten itibaren Bornova Belediyesi’nin yaptığı çalışmaların gün gün anlatıldığı filmin gösteriminin ardından Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, deprem bölgesinde kurulacak yeni çadırların haberini verdi. Deprem bölgesinde çadırların kurulmasıyla ilgili çalışmaları bizzat yerinde yöneten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, yardım malzemelerinin dağıtılmasında olduğu gibi çadırların kurulacağı alanları da bölgede görev yapan 160 kişilik Bornova Belediyesi ekibinin bire bir tespitler yaparak belirlediğini söyleyerek, yeni gelecek 2 bin çadırın da aynı anlayışla kurulacağını söyledi.

Deprem bölgesinde kurulan 2 bin 500 çadırı satın alma kararını 8 Şubat tarihinde aldıklarını ve hemen gerekli girişimleri başlattıklarını hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, yanmaz, su geçirmez, soba kurulabilecek nitelikteki çadırların her birinin bedelinin 1900 TL olduğunu belirti. Depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayan çadırların ikinci partisinin birim fiyatının da aynı olduğunu belirten Başkan İduğ, hem uygun bir maliyetle hem de hızlı bir şekilde depremzedelerin ihtiyaçlarını karşıladıklarını, bu konuda ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Bornova deprem toplanma alanları

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yıkımın hemen ardından en çok ihtiyaç duyulan ekipmanların kesici aletler ve hilti olduğunun ortaya çıktığını hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Biz de Bornova Belediyesi olarak arama kurtarma çalışmalarında kullanılacak kesici alet hilti ve benzeri ekipmanların bulunacağı konteynerler hazırlayarak belirli noktalara koymaya başlayacağız” dedi. Başkan İduğ, Pınarbaşı’ndaki Nazım Hikmet Rekreasyon Alanı’nı büyük bir toplanma alanı olarak kullanmak üzere planlama çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

İzmir Buca deprem risk haritası, Buca deprem toplanma alanları İzmir Buca deprem risk haritası, Buca deprem toplanma alanları