İzmir Bornova Belediyesi kursları 2023 devam ediyor. Sporun kenti Bornova’da 19 bin Bornovalı kurslardan yararlandı. Kurslara kadın ve çocukların büyük ilgi göstermesinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Kurslarda toplam 11 bine yakın kadın ve çocuğumuzun olduğunu görüyoruz. Çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın, ev hanımlarının sosyal yaşama dahil etmenin ve sağlıklarını korumanın en önemli yolu spordur. Biz de bu alana özel önem gösteriyor, yatırım ve çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

İzmir Bornova Belediyesi kursları 2023

Bornova Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde cimnastik, taekwondo, futbol, voleybol, basketbol, dağcılık, pilates-aerobik-yoga-hareket eğitimi, fitness, masa tenisi ve yüzme olmak üzere 12 branşta açtığı spor kurslarından 19 bin kişi yararlandı. Bu kurslardan en yoğun ilgiyi özellikle çocuklar ve kadınlara yönelik olarak gerçekleştirilen pilates-aerobik-yoga-hareket eğitimi, fitness ve yüzme eğitimleri gördü.

Kurslardan yararlanan Bornovalıların sayısı 2023 yılının Kış döneminde de arttı. Bornova’nın dört bir yanındaki 9 tesiste verilen pilates-aerobik-yoga-hareket eğitimi kurslarına 600 kadın ve çocuk, Çamdibi’nde kısa süre önce hizmete açılan yarı olimpik kapalı yüzme havuzuna 350 kişi kayıt yaptırdı. Çamdibi’ndeki yüzme havuzu ile Dr. S. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi’nde 2022 yılında açılan fitness salonlarından yararlanan çoğunluğu kadın Bornovalıların sayısı 860 oldu.

Mustafa İduğ’dan Bornova Belediyesi kursları açıklaması

Çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın ve özellikle ev kadınlarını sosyal yaşama dahil etmenin en önemli yolunun spor olduğunu vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Spor alanındaki yatırım ve çalışmalarımızı bu anlayışla hayata geçiriyoruz. Bornova’mıza yeni tesisler kazanırken mevcut tesisimizin uygun alanları da spor alanına dönüştürdük. Futbol ve basketbol sahalarımız ile Işıkkent’teki spor tesislerimizi yeniledik. Çamdibi’ne yüzme havuzu açtık, pek çok yerde fitness ve pilates-aerobik salonları açtık. Bu alandaki çalışmalarımız artarak sürecek” dedi.