Son dakika İzmir haberleri… İzmir Bornova Buca Onat Tüneli ne zaman açılacak, Bornova Buca Onat Tüneli güzergahı nedir? soruları yanıt buldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca ile Bornova’yı birbirine kesintisiz bağlayacak Onat Tüneli ve bağlantı yolu projesindeki çalışmaları inceledi.

İzmir Bornova Buca Onat Tüneli ne zaman açılacak?

İzmir Bornova Buca Onat Tüneli 2025 yılında açılacak. 2024 sonunda bağlantı yollarının 2025’te ise tünel projesinin tamamlanacağını söyleyen Başkan Soyer, “İzmir’e, gelecek 100 yılını kurtaracak çok kıymetli bir eser kazandırıyoruz” dedi.

Buca Onat Tüneli güzergahı nedir?

Başkan Soyer, “Manisa girişinden şehir merkezine, Konak’a 45 dakika süren yolculuğu 10 dakikaya indirecek çok büyük bir yatırım yapıyoruz. Dolayısıyla da şehir içindeki trafiği rahatlatmış olacağız. Hem o yoğun araç trafiğini şehre sokmamış olacağız, hem de çok kolay bir şekilde vatandaşın kent merkezine ulaşımını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Buca Onat Tüneli son durum

7 gün 24 saat aralıksız süren çalışmalarda tünel kazısının yarısından fazlası tamamlandı. 2 bin 543 metre sağ tüp, 2 bin 508 metre sol tüp olmak üzere toplam 5 bin 51 metre uzunluğa sahip tünellerin 2 bin 610 metresinin kazısı bitti. Kesintisiz bir şekilde devam eden projenin tünel çıkışında bulunan kavşak bölgesinde toprakarme ve sıyırma kazıları, yağmursuyu menfez imalatları ve istinat duvarı çalışmaları da tünel kazı çalışmalarıyla eş zamanlı olarak sürdürülüyor.

İzmir Fahrettin Altay Narlıdere metro ne zaman açılacak son durum İzmir Fahrettin Altay Narlıdere metro ne zaman açılacak son durum