Teknede Parti Teknede Parti

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Bornova Ödemiş Konak Buca tefeci operasyonu 2022 düzenlendi. İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri; ekonomik durumu kötü olan, bankalardan kredi alamayan ve acil nakit para arayışına giren 60 vatandaşı, yüksek faizlerle (aylık yüzde 50, yüzde 100 ve yüzde 150) borçlandıran ve daha sonrasında tehdit, hakaret ve darp ederek imzalattıkları senetlerle icraya vererek mağdur eden şüpheliler operasyon başlattı.

İzmir Bornova Ödemiş Konak Buca tefeci operasyonu 2022

İzmir Buca, Bornova, Konak ve Ödemiş ilçelerinde bulunan adreslere özel harekat destekli düzenlenen eş zamanlı tefeci operasyonunda 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise 9 adet senet, 2 adet ajanda ve not kağıdı, 2 adet farklı şahıslara ait kimlik fotokopisi, bir miktar esrar maddesi, 3 adet lyrica uyuşturucu hap, 1 adet döner bıçağı ve 1 adet kuru sıkıdan bozma tabanca ile 1 adet şarjör ve 5 adet mermi ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri devam ettiği esnada mağdurların beyanlarına göre 2 şüpheli daha gözaltına alınırken, toplamda 13 şüpheli adliyeye sevk edildi. Adliyedeki işlemler sonucunda 13 şüpheliden T.Y., S.K., H.S., M.K., İ.N. isimli şahıslar tutuklanırken, B.Ç., R.G., C.U., O.A., E.A. isimli şahıslar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. M.G., A.B., ve S.Y. isimli şahıslar ise serbest bırakıldı.

son dakika izmir haberleri