Son dakika İzmir Buca haberleri… İzmir Buca Adnan Kahveci Caddesi trafiği için kesintisiz ulaşım müjdesi geldi. İzmir Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Bucamızı hak ettiği noktaya getirecek iki projenin arka arkaya hayata geçecek olmasından dolayı çok mutluyuz. Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Türkiye’nin pek çok ilinden daha fazla nüfusa sahip olan Buca’nın, yıllar içinde düzensiz kentleşmenin de getirdiği birçok olumsuzlukla beraber trafik yükü oldukça ağır kentlerden biri haline geldiğini söyledi.

İzmir Buca Adnan Kahveci Caddesi trafiği için kesintisiz ulaşım

Trafik sorununu çözmek için yapılacak metronun yanı sıra cezaevinin kaldırılmasıyla birlikte jandarma lojmanları nedeniyle kesintiye uğrayan Adnan Kahveci Caddesi’ndeki imar yoluyla ilgili de gün saydıklarını hatırlatan Başkan Kılıç, “Bucamız için güzel haberleri birbiri ardına almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz birçok defa E tipi cezaevinin artık dünyada kullanılmayan bir sistem olduğunu, bir an önce Buca’dan kaldırılması gerektiğini dile getirmiştik. Cezaevinin kaldırılmasıyla birlikte Buca’nın en büyük sorunlarından birisi olan trafik sorunuyla ilgili tarihi bir dönemece girdik. Jandarma lojmanlarından kaynaklı kesintiye uğrayan Adnan Kahveci Caddesi’nin kesintisiz ulaşıma açılmasını istiyorduk. Bu anlamda ortak akılla yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde olumlu gelişmeler yaşadık. Ankara’dan müjdeli haberimiz geldi. İmar yolu çok yakın zamanda açılacak. Bu yol da ulaşıma açıldığında Menderes Caddesi’ndeki trafik yükünü hafifleterek, hemşehrilerimizin ulaşımda yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmış olacağız. Yaya yollarımızda da yaptığımız düzenlemeleri sürdüreceğiz” dedi.

son dakika izmir haberleri