İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası başvurusu 2023 İzmir Büyükşehir Belediyesi Bereket Hareketi ayrıntıları belli oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 2023 yılında da yardımların devam edeceği, İzmir’de yardıma muhtaç olan vatandaşlarla, yardım etmek isteyen vatandaşların arasında köprü olunacağı kaydedildi.

Bereket Hareketi ile ilgili; “Ülkemizin yitip giden bereketini yeniden canlandırmak ve dayanışmayı artırmak için hazırlanmış bir kampanyadır. Gelir dağılımındaki adaletsizlik başta olmak üzere İzmir'deki temel toplumsal sorunlara hızlı çözümler üretme çabasıdır. Biliyoruz ki ihtiyaç sahibi hemşehrilerimiz için yapılan çağrılara gereken dayanışmayı daima gösteren güzel İzmir’in hayırsever insanlarıyla büyüyecek Bereket Hareketi, herkesin hak ettiği insanca bir yaşam için atılan en büyük adımlardan biri olarak tarihe geçecektir. Nerede yaşarsa yaşasın kalbi İzmir için, Türkiye için, insanlık için atan herkese çağrımız. Gelin bereketi paylaşarak çoğaltalım.” açıklamasında bulunuldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası başvurusu 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası başvurusu 2023 detayına göre, destek almak isteyenler Temel İhtiyaç Desteği, Maddi Destek, Sıcak Yuva Desteği ve Yurt Başvurusu Desteği için başvuruda bulunabilecek. Destek vermek isteyenler ise Yemek Paketi, Gıda Paketi, Temizlik Paketi, İlköğretim İhtiyaç Desteği, Öğrencilerimize Destek yardımlarında bulunabilecek. Yardım başvurusu sayfasına İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin web sitesinden ulaşabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bereket Hareketi 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bereket Hareketi 2023 yılında destek almayanlar isteyenler için şu mesaj yayınlandı; “Değerli hemşehrimiz, yaşadığın zorlukların, verdiğin mücadelenin farkındayız. Seni destek istemeye iten gelir düzeyindeki adaletsizliği, yaşam koşullarındaki eşitsizliği görüyoruz ve zorluk yarıştırmadan, acı kıyaslamadan bir araya geliyoruz. Güzel İzmir’in dayanışma ruhunu, Bereket Hareketi ile canlandırıyoruz. İhtiyaç duyabileceğini düşündüğümüz bazı dayanışma seçeneklerini sıraladık. İhtiyaç durumuna göre seçim yapabilir, Bereket Hareketi’mizin bir parçası olabilirsin. Unutma; biz buradayız, hemşehrilerin yanında!”.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu şartları

  • TC Vatandaşı olmak,
  • İzmir'de ikamet ediyor olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak.
  • Çocuk bot, çocuk mont ve kırtasiye başvuruları için; 7-15 yaş aralığında çocuk sahibi olmak.