Son dakika İzmir haberleri… İzmir Eurocup 2 tekerlekli sandalye basketbolu Avrupa kupası sona erdi. 2008 yılında Andre Vergauwen Cup’a ev sahipliği yaparak tekerlekli sandalye basketbolunda ilk uluslararası organizasyonunu düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, 15 yıl aradan sonra bir Avrupa Kupası serisine daha ev sahipliği yaparak Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu’ndan (IWBF) tam not aldı.

İzmir Eurocup 2 tekerlekli sandalye basketbolu Avrupa kupası

10-11 Mart 2023 tarihlerinde Tekerlekli sandalye basketbolunda Avrupa’nın en önemli kupaları arasında yer alan EUROCUP 2’nin A Grubu maçları, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Celal Spor Salonu’nda oynandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün yanı sıra Fenerbahçe Göksel Çelik ile Fransa’dan Meylan Grenoble Handibasket, Polonya’dan Orto-Medico Scyzory Kielce ekipleri 10-11 Mart tarihlerinde kıyasıya mücadele verdi.

 EUROCUP 2 A Grubu birincilik maçında Fenerbahçe Göksel Çelik, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nü 69-56 mağlup etti ve grup birincisi oldu. Bu sonuçla Fenerbahçe, İspanya’daki EUROCUP 2 finallerine, ikinci olan İzmir BBSK da 27-30 Nisan’da Yalova’da yapılacak EUROCUP 3 final grubuna katılma hakkı kazandı.

İzmir Kitap Fuarı 2023 nerede saatleri imza günleri İzmir Kitap Fuarı 2023 ulaşım nasıl gidilir? İzmir Kitap Fuarı 2023 nerede saatleri imza günleri İzmir Kitap Fuarı 2023 ulaşım nasıl gidilir?

İzmir Eurocup 2 Avrupa Kupası 2023

İzmir’in tekerlekli sandalye basketbolunda 15 yıl aradan sonra bir tekrar bir Avrupa Kupası ayağına ev sahipliği yaptığını vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, “15 yıl sonra tekerlekli sandalyede çok önemli bir Avrupa Kupası serisine ev sahipliği yaptık. İki gün boyunca tüm maçlar centilmence geçti ve çok keyifli anlar yaşandı. Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu tarafından olumlu geri dönüş aldık. İzmir’in sporun her branşında uluslararası organizasyon yapabilme gücünü bir kez daha göstermiş olduk.” dedi.