Son dakika İzmir spor haberleri… İzmir Eurocup 2 tekerlekli sandalye basketbolu düzenlenecek. 2008 yılında Andre Vergauwen Cup’a ev sahipliği yaparak tekerlekli sandalye basketbolunda ilk uluslararası organizasyonunu düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, çok önemli bir şampiyonanın altına daha imzasını atıyor. Tekerlekli sandalye basketbolunda Avrupa’nın en önemli kupaları arasında yer alan Eurocup 2’nin A Grubu maçları, 10-11 Mart tarihlerinde İzmir’de yapılacak. Sporseverler Celal Spor Salonu’ndaki maçları ücretsiz izleyebilecek.

İzmir Eurocup 2 tekerlekli sandalye basketbolu

Grup maçlarına İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün yanı sıra Fenerbahçe Göksel Çelik ile Fransa’dan Meylan Grenoble Handibasket, Polonya’dan Orto-Medico Scyzory Kielce ekipleri katılacak. 10 Mart Cuma  günü saat 11.15’de İzmir BBSK – Fenerbahçe Göksel Çelik, 13.30’da Meylan Grenoble Handibasket-Orto-Medico Scyzory Kielce, 18.00’de İzmir BBSK - Meylan Grenoble Handibasket, 20.15’de Orto-Medico Scyzory Kielce-Fenerbahçe Göksel Çelik maçları oynanacak. 11 Mart Cumartesi günü 09.00’da Fenerbahçe Göksel Çelik- Meylan Grenoble Handibasket ve 11.15’de İzmir BBSK-Orto Medico Scşzory Kielce karşılamaları yapılacak.

4 takımın aralarında yaptıkları maçların ardından aldıkları puanlara göre grupta üçüncü ve dördüncü olan takımlar 15.45’te, birinci ve ikinci sıradaki takımlar ise 18.00’de tekrar karşılaşacak. Birinci olan takım İspanya’daki EUROCUP 2 finallerine, ikinci ise 27-30 Nisan’da Yalova’da yapılacak EUROCUP 3 final grubuna katılmaya hak kazanacak. Tüm karşılaşmalar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün resmi Youtube hesabından naklen yayınlanacak.

İzmir tekerlekli sandalye basketbolu

İzmir’in tekerlekli sandalye basketbolunda 15 yıl aradan sonra bir Avrupa Kupası ayağına ev sahipliği yapacağını vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, “Başkanımız Tunç Soyer’in öncülüğünde İzmir’i bir spor kenti yapma yolunda ilerliyoruz. Plaj ve su sporları ile başlayıp Maratonİzmir gibi dev organizasyonlarla kentimizdeki spor heyecanını sürekli yüksek tutuyoruz. Andre Vergauwen Cup’dan 15 yıl sonra tekerlekli sandalyede çok önemli bir Avrupa Kupası serisine ev sahipliği yapacağız. Hedefimiz bir yandan turu geçerken diğer yandan İzmir’in sporun her branşında uluslararası organizasyon yapabilme gücünü göstermek” dedi.

İzmir Ephesus Cup Artistik Buz Pateni Şampiyonası 2023 İzmir Ephesus Cup Artistik Buz Pateni Şampiyonası 2023