Son dakika İzmir haberleri… İzmir feribot fiyatları 2023 bilet ücretleri güncellendi. İzmir arabalı vapur ücretleri 2023 kaç para? sorusu yanıt buldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZDENİZ feribotlarının ücret tarifesini düzenledi. Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) oy birliği ile alınan kararla İZDENİZ bünyesindeki araba vapurlarının ücret tarifesi güncellendi. Yürürlüğe giren yeni ücret tarifesi duyuruldu.

İzmir feribot fiyatları 2023 bilet ücretleri

  • Motosiklet biniş ücreti fiyatları 20 TL’den 30 TL’ye,
  • Otomobil biniş ücreti 65 TL’den 80 TL’ye,
  • Minibüs – kamyonet – midibüs biniş ücreti 150 TL’den 185 TL’ye,
  • Otobüs – kamyon biniş ücreti 280 TL’den 400 TL’ye,
  • TIR biniş ücreti 520 TL’den 700 TL’ye yükseltildi.

İzmir arabalı vapur ücretleri 2023 kaç para?

Deniz ulaşım hizmetlerinin sürdürülebilirliğinin sağlanması için hazırlanan yeni tarifedeki zam oranı ortalama yüzde 34’te tutuldu. En çok biniş yapan binek otomobillerin geçiş ücreti yüzde 23 artırıldı. Gemilere biniş yapan araçlarda bulunan yolculardan ücret alınmıyor. Bisikletli yolcular ise 5 kuruş biniş ücret ödemeye devam edecek. Farklı kentlerde deniz yoluyla araç taşımacılığı yapan diğer işletmelerle karşılaştırıldığında mil başına en düşük taşıma ücreti halen İzmir’de uygulanıyor.

İzmir Alsancak Müzik Festivali 2023 ne zaman bilet fiyatları katılacak sanatçılar nerede? İzmir Alsancak Müzik Festivali 2023 ne zaman bilet fiyatları katılacak sanatçılar nerede?