Son dakika İzmir haberleri… İzmir kar yağışı olan yerler 2023 belli oldu. İzmir kar yağan ilçeler hangileri sorusu yanıt buldu. İzmir'e ne zaman kar yağacak sorusunun cevabı ortaya çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar yağışının etkili olduğu şehrin yüksek kesimlerinde yoğun çalışma yürütmeye devam ediyor. Karabağlar Tırazlı, Menemen Çukurköy, Turgutlar, Bozalan bölgelerinde yolda mahsur kalan araçlar ekipler tarafından kurtarıldı. Birçok noktada kar küreme ve tuzlama çalışması yapılıyor.

İzmir kar yağışı olan yerler 2023

İzmir kar yağışı olan yerler 2023 arasında Kemalpaşa, Menemen, Karabağlar, Karşıyaka, Tire, Ödemiş, Kiraz ve Kınık var. Bu ilçelerde ekipler kar küreme araçları ve iş makineleriyle yolları açık tutmaya çalışırken, bir yandan da gerekli önlemleri almadığı için yollarda mahsur kalan vatandaşların yardımına koşuyor. Ayrıca gelişebilecek olağanüstü durumlar göz önünde bulundurularak ekipler teyakkuz halinde bekletiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi buzlanma ve kar yağışının özellikle yüksek bölgelerdeki yerleşim yerlerinde yaşamı olumsuz etkilememesi için saha çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

İzmir kar yağan ilçeler 2023

  • Karşıyaka
  • Karabağlar
  • Menemen
  • Kemalpaşa
  • Tire
  • Ödemiş
  • Kiraz
  • Kınık

İzmir'e ne zaman kar yağacak 2023

İzmir’in yüksek kesimlerine bugün ve yarın da kar yağmaya devam edecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemalpaşa Spil Dağı ulaşım yolunda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Karabağlar Tırazlı Mahallesi Hava Radar Komutanlığı bölgesinde bir araç kurtarıldı. Müdahalenin ardından kar küreme ve tuzlama çalışmaları sürdürüldü. Kemalpaşa Ovacık Mahallesi’nde kar küreme ve tuzlama çalışması tamamlandı.

Menemen Çukurköy Mahallesi’nde de bir araç kurtarıldı ve kar küreme çalışması yapıldı. Menemen’in Turgutlar ve Bozalan bölgelerinde araç kurtarma ve kar küreme çalışmaları sona erdi. Karşıyaka Karagöl, Tire Dallık Mahallesi, Ödemiş Çamyayla, Tire Kahve Dibekçiler, Ödemiş Horzum, Kiraz Ahmetler, Karabağlar Kavacık, Kınık Çanköy ve Karadere bölgesinde kar küreme çalışmaları sürdürülüyor. Tire Çeliközü’nde de müdahaleler devam ediyor.