Son dakika İzmir haberleri… İzmir Karabağlar Uzundere Kentsel Dönüşüm 3. Etap 4. Etap son durum bilgisi ortaya çıktı. İzmir’de kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Karabağlar Uzundere'de birinci ve ikinci etabı tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3’üncü etapta inşaat çalışmalarını, 4’üncü etapta ise yıkım faaliyetlerini sürdürüyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, her iki etapta süren çalışmaları yerinde inceledi.

Karabağlar Uzundere Kentsel Dönüşüm 3. 4. Etap son durum

İzmir Karabağlar Uzundere Kentsel Dönüşüm 3. Etap 4. Etap son durum hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Soyer, “Şu anda yaptığımız takvime göre 25 Aralık tarihine kadar 3. ve 4’üncü etapta kalmış binaların yıkımını tamamlayacağız. Yeni yıla yıkımı yapılacak bina bırakmayacağız. Kentsel dönüşüm çerçevesinde yaptığımız çok amaçlı salon, kütüphane gibi sosyal donatı alanlarını içeren binamızın tamamlanmasını sağladık. Ocak ayı, en geç Şubat başında o binamızın açılışını yapacağız. Uzundere’de 2026’ya kadar dört etapta toplam 3 bin 500 bağımsız birimin tamamlanmasını sağlamış olacağız” dedi.

Uzundere Kentsel Dönüşüm 3. ve 4. Etap

Uzundere'de birinci ve ikinci etabı tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, 744 konut ve 73 işyeri olmak üzere 817 bağımsız birimi hak sahiplerine teslim etti. 2022 yılında başlayan 3’üncü etapta yaklaşık bin 422 bağımsız bölüm için yapım çalışmaları sürüyor. Bölge halkının hizmetine sunulacak ve içinde kreş, etüt merkezi ve kütüphanenin bulunduğu Belediye Hizmet Alanı ise tamamlandı. 2023’te çalışmaları başlatılan 4’üncü etapta yaklaşık bin 307 bağımsız bölüm yapılacak. Yıkım süreci kapsamında çalışmalar aksamadan devam ettiriliyor. Yer teslimi yapılmış olan parseller üzerinde yer alan yaklaşık 170 yıkılacak yapının 88’i yıkıldı.