Son dakika İzmir haberleri… İzmir karavan kamp alanları ücretsiz Çeşme Dikili Menderes Güzelbahçe adresleri belli oldu. İzmir karavan park yerleri Bornova Balçova Karşıyaka Menemen ilçelerinde yer alıyor. İzmir’de karavan sahiplerinin güvenli ve konforlu konaklamaları için 7 ilçede 524 araçlık karavan parkı ve kamp alanları için proje başlatıldı. Kent merkezi ve turistik ilçelerdeki park alanlarının, yasal sürecin ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete açılması planlanıyor.

İzmir karavan park yerleri Bornova Balçova Karşıyaka Menemen

İzmir’de karavan konaklamasına uygun, doğayla bütünleşik park alanları kent içinde ve turistik yerlerde belirlendi. Çalışma kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi kent içinde 5 farklı alanda 389 araç kapasiteli karavan otoparkı, turizm bölgelerinde ise 135 araç kapasiteli karavan kamping alanı olmak üzere 7 ilçede toplam 524 araçlık karavan kamp ve park alanı kazandıracak.

Proje kapsamında kent içinde Bornova’da yer alan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda 83 araçlık, Bayraklı Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi üzerindeki otopark planlı alanda 34 araçlık, Balçova Olimpiyat Evleri’nde 60 araçlık, Halkapınar’da 60 araçlık, Karşıyaka Selçuk Yaşar Spor Tesisleri yanında (Çiğli ESHOT Garajı) 122 araçlık, Menemen Ulucak’ta 30 araçlık karavan park alanı yapılacak.

İzmir karavan kamp alanları ücretsiz Çeşme Dikili Menderes

Kent merkezinin dışında ise turizm bölgelerinde; Çeşme Tetusa Alaçatı’da (Oasis Otel Çevresi) 35 araçlık, Dikili Çandarlı’da Eurovelo bisiklet rotası üzerinde yer alan turistik tesiste 100 araçlık karavan kamp alanı belirlendi. İlk etapta belirlenen yerlerin yanı sıra; Güzelbahçe ve Menderes Özdere için de planlama çalışmaları devam ediyor. Projelerle ilgili gerekli izin ve onayların alınmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve İZBETON A.Ş. ekipleri çalışmaları tamamlayıp karavanların kullanımına açacak.