Son dakika İzmir haberleri… İzmir Narlıdere Metrosu ne zaman bitecek, İzmir Narlıdere Metrosu ne zaman açılacak soruları yanıt buldu. İzmir Narlıdere Metrosu son durum bilgisi paylaşıldı. Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattı projesinde kullanılmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası arasında 30 milyon euro tutarında Yetkilendirme Mektubu imzalandı.

İzmir Narlıdere Metrosu ne zaman bitecek?

İzmir Narlıdere Metrosu 30 Ağustos 2023 tarihinde bitecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, alınan finansmanla Narlıdere Metrosu’nun 30 Ağustos 2023’te tamamlanacağını söyledi. Çok heyecanlı olduklarını söyleyen Başkan Tunç Soyer, projenin Ağustos ayı sonunda tamamlanacağını ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Soyer, “Ülkedeki ekonomik gelişmelerden dolayı zorluklar yaşanıyor. Bu zorlu süreçte gösterdiğiniz anlayış ve verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum. Projeyi tamamlama fırsatı bulduk. Bu finansmanla birlikte Narlıdere Metrosu 30 Ağustos 2023’te tamamlanacak” dedi.

İzmir Narlıdere Metrosu ne zaman açılacak?

İzmir Narlıdere Metrosu 30 Ağustos 2023 tarihinde açılacak. Başkan Soyer göreve geldiğinden bugüne kadar Narlıdere Metro Projesi kapsamında Hazine garantisi olmaksızın toplam 186,3 milyon euro tutarında dış finansman sağlandı. EBRD ile imzalanan 30 milyon euro tutarındaki Yetkilendirme Mektubu ile tamamlanacak proje, 2 yıl anapara geri ödemesiz dönem dahil toplam 10 yıl vadeli olacak.