Son dakika İzmir haberleri… İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Narlıdere Belediyesi’nin ortaklığında hayata geçirilecek Narlıdere Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’nin temeli atıldı. İzmir için yeni bir soluk alanı ve cazibe merkezi olacak proje ile ilgili konuşan Başkan Tunç Soyer, “Yaşam Vadisi adı 'sordum sarı çiğdeme anan baban var mıdır, ne sorarsın ey derviş anam yer babam yağmur' diyen Pir Sultan’a çok yakışıyor. Pir Sultan Abdal Vadisi de Narlıdere’ye ve Narlıderelilere çok yakışacak.” dedi.

İzmir Narlıdere Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi

Başkan Soyer ayrıca, “Pir Sultan Abdal bir deyişinde diyor ki; dertsiz bülbül gül dalına konar mı? Bizim derdimiz, dermanımız da hayalimiz, umudumuz da İzmir, Türkiye. Göreceksiniz çok yakında çiçeklenen bahar dalları gibi çok renkli, çok sesli, çok nefesli şahane bir ülkeye kavuşacağız. Bu toprakların bereketini çoğaltıp hakça paylaşacağız. Baharın gücüne olan sonsuz inancımla bu değerli alanın hayat bulmasında çok büyük emeği olan çok değerli çalışma arkadaşım Narlıdere Belediye Başkanımız Ali Engin’e ve onun çalışma arkadaşlarına canı gönülden çok teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük bir kararlılıkla Narlıdere’ye çok büyük bir yürek bağıyla, tutkusuyla olanca gücüyle canla başla çalışıyor. Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi’nin Narlıdere’ye Narlıderelilere hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Törende yapımı tamamlanmak üzere olan Narlıdere Metrosu ile ilgili de bilgi veren Başkan Soyer, “Metroda sona geldik. Dün ilk kez tren yani metronun vagonları hareket etti. Vagonlara işçilerimiz bindiler. Nisan ayı bitmeden deneme seferini yapacağız. Fahrettin Altay’dan Narlıdere’ye gideceğiz. Sonra da tüm İzmirlileri taşımaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

İzmir Kahve Fuarı 2023 ne zaman İzmir Kahve Fuarı 2023 nerede katılımcı listesi İzmir Kahve Fuarı 2023 ne zaman İzmir Kahve Fuarı 2023 nerede katılımcı listesi

Büyükşehir’den 50 milyon TL’lik katkı

İzmir Narlıdere Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi projesi tamamlandığında ilçenin en büyük sosyal donatı alanı olacak. Narlıdere’de yeşil bir koridor oluşturacak Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yeşil Şehir Eylem Planı’na uyumlu bir şekilde hayata geçirilecek. Çevre kalitesinin artırılmasına ve ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlayacak parkta; 7 bin metrekare yeşil alan ve bisiklet yolu, 300 metrekare çok amaçlı salon, bin 300 metrekare sosyal alan, 260 metrekare kafeterya, bin metrekare açık etkinlik alanı ve 30 araçlık otopark yer alacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin onayı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Narlıdere Belediyesi Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi Projesi’ne 50 milyon 396 bin liralık destek sağladı.

İzmir Halkın Kasabı nerede şubeleri Buca Konak Menemen Karşıyaka Bornova İzmir Halkın Kasabı nerede şubeleri Buca Konak Menemen Karşıyaka Bornova