İzmir Büyükşehir perdeleri, ünlü orkestralar ile sahne alacak ünlü sanatçılar için açılıyor. Ünlü tenorlar, renkli orkestralar ve hazırlanan içeriği dolu konserler İzmirlilerin ilgisine sunulacak.

ORKESTRALAR ÜNLÜ İSİMLERLE SAHNEYE ÇIKIYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Bodrum Oda Orkestrası’nın Dostluk Konseri ve Zafer Çebi Orkestrası ile Hakan Aysev ve Levent Gündüz sahne alacak.

CİHAT AŞKIN, İNEZ ZİKOU VE KONSTANTİNİS GEDİKİS DOSTLUK KONSERİNDE BULUŞUYOR

Bodrum Oda Orkestrasının Dostluk Konseri, 24 Ocak Perşembe Günü ünlü şef Nikos Haliassas yönetiminde sahne alacak. Ünlü keman sanatçımız Cihat Aşkın, Yunanistan tarafından Soprano İnez Zikou ve Buzuki sanatçısı Konstantiniz Gedikis’in buluşacağı Dostluk Konserinde Sema Korkut ise başkemancı olarak yerini alacak.

Türk ve Yunan bestecilerin eserlerinin yer alacağı dostluk konserinin biletlerine Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin sitesinden ya da bilet gişelerinden ulaşabilirsiniz. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) Büyük Salonda 24 Ocak Perşembe Günü İzmirlilerle buluşacak olan konser etkinliğinin bilet fiyatları 1. Bölüm: 30 TL, 2. Bölüm: 15 TL olarak belirlenmiş.

“AŞKIN MÜZİĞİ”Nİ TENOR HAKAN AYSEV VE LEVENT GÜNDÜZ SESLENDİRECEK

“Aşkın Müziği”ni söylemek için bir araya gelen Tenor Hakan Aysev ve Levent Gündüz’e 16 Ocak Çarşamba günü Zafer Çebi Orkestrası eşlik edecek. Opera dalında bir klasik olan İtalyan Napolitenlerini seslendirecek ekip ayrıca türkülerden, Türkçe sözlü olarak hafif batı müziğinden, 70’li ve 80’li yılların klasiklerinden ve çizginin diğer ucundaki ağır arabeskten örnekler sunarak çok geniş bir repertuar ikliminde izleyicilerini ağırlayacak.

Sahneyi normal bir konserin dışına çıkaran ekip, esprilerin, karşılıklı atışmaların, sohbetin de olduğu geniş bir etkinliği İzmirlilere sunacak. 16 Ocak Çarşamba günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin sitesinden ya da bilet gişelerinden konser biletleri temin edilebilecek. 4 Şubat Pazartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) Büyük Salonda başlayacak konserin bilet fiyatları ise 1. Bölüm: 30 TL, 2. Bölüm: 15 TL olarak belirlenmiş.